Instagram şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz, yazımızı kontrol ediniz.

Çevrimiçi siteler ve hizmetler, özellikle de sosyal medya hesapları için güvenliği sağlamak, titizlik gerektirir. Hala Instagram’da zayıf bir parolayla, başka sitelerde kopyalanmış bir parolayla veya bir bilgisayar korsanlığı ya da veri ihlali sırasında güvenliği ihlal edilmiş bir parolayla oturum açıyorsanız, değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Neyse ki ister bilgisayarınızda ister mobil cihazınızda Instagram şifrenizi değiştirmek istiyorsanız bunu sadece birkaç adımda yapabilirsiniz. Ancak, Facebook’u kullanarak Instagram’a giriş yaparsanız, şifrenizi Instagram üzerinden değil Facebook ayarlarından değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Mobil uygulamada Instagram şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Mobil uygulamada şifrenizi değiştirme adımları hem iOS hem de Android için temelde aynıdır.

Instagram uygulamasını açın

Profil sayfanıza gitmek için sağ alt köşedeki hesap simgenize dokunun

dokunun üç yatay çizgi simgesi ekran ve musluk üst sağda Ayarlar

Ekran goruntusu 2021 12 24 205641

Güvenlik öğesine dokunun

Ekran goruntusu 2021 12 24 205655

Güvenlik sayfasında Parola öğesine dokunun

Mevcut parolanızı girin ve ardından kullanmak istediğiniz yeni parolayı yazın. İşiniz bittiğinde Kaydet’e (iOS kullanıyorsanız) veya onay işaretine (Android’de) dokunun.

Masaüstü sitesinde Instagram şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

 Açık Instagram web sitesi bir web tarayıcısında. 

Click hesap simgesi açılır menüde, pencerenin sağ üst tarafındaki ve tıklayın Profili

Click dişli çark simgesi sağındaki Profili Düzenle bağlantısını. 

Açılır pencerede Parolayı Değiştir öğesini tıklayın

Mevcut parolanızı girin ve ardından kullanmak istediğiniz yeni parolayı yazın. İşiniz bittiğinde, Parolayı Değiştir’i tıklayın

Instagram şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Parolanızı kaybettiyseniz veya unuttuysanız, sıfırlamanız gerekebilir. Bunu, mobil uygulamadaki oturum açma ekranından veya masaüstündeki bir tarayıcıdan yapabilirsiniz.

Mobil uygulamada:

Mobil cihazınızda, giriş ekranını görmek için Instagram’ı açın. Kullanıcı adı ve şifre alanlarının altında Oturum açarken yardım alın (Android telefon kullanıyorsanız) veya Parolanızı mı unuttunuz? (iOS’ta).

Bir Android telefonunuz varsa, e-posta adresinizi, telefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girin ve İleri öğesine dokunun . Bir iPhone kullanıyorsanız, kullanmak istediğiniz sekmeyi ( Kullanıcı Adı veya Telefon) seçin ve hesabınızla ilişkili uygun kimlik bilgilerini girin, ardından İleri’ye dokunun

Parolanızı sıfırlamak için talimatları içeren bir mesaj alacaksınız.