Başlat menüsünde nasıl daha fazla iğne gösterebilirim

Redmond merkezli teknoloji şirketinin yeni işletim sisteminin Başlat menüsü ve görev çubuğu için uygulayacağı değişiklikleri zaten duyduğunuzdan eminiz. Peki başlat menüsüne pin nasıl eklenir.

Topluluk geri bildirimlerine dayanarak Microsoft, Başlat menüsünde görebileceklerinizi özelleştirmenin başka bir yolunu ekledi, ancak bu hala deneysel bir özellik, dolayısıyla henüz sahip olmayı beklemeyin.

Aslında, yalnızca sınırlı sayıda Dev Channel Insider. Yaklaşan değişikliği test edebilir, ancak zaman geçtikçe daha fazla kişiye sunulacak.

Bu nedenle, Windows 11’de Başlat menüsü için özelleştirme seçeneklerine izin veren üçüncü taraf uygulamalardan birini henüz kullanmıyorsanız. Bu değişikliği kesinlikle sabırsızlıkla bekliyor olacaksınız.

Ancak Başlat menüsü masaüstünüzde istediğiniz yere sabitleyebileceğinizi düşünmeyin. Aslında, tek yeni ek, içindeki içeriğin daha fazlasını kontrol edebileceksin.

Daha açık olmak gerekirse, menünün kendisinde görüntülenen iğnelerin veya önerilerin akışını değiştirebilirsiniz. Ve size göstereceğimiz gibi, ikisi arasında geçiş yapmak oldukça kolaydır. Öyleyse başlat menüsüne pin eklemenin yollarına bakalım.

Başlat Menüsüne Pin nasıl daha fazla iğne gösterebilirim

Microsoft’a göre, Başlat ayarlarına hızlı bir şekilde erişmek için Başlat’a sağ tıklayabilir. Sırasıyla fazladan bir iğne veya öneri satırı göstermek için Daha fazla iğne veya Daha fazla öneri düzeni seçeneğini seçin.

Daha fazla pin ekleme

  1. Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Başlat ayarları öğesini seçin.
  2. Daha fazla iğne seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Daha fazla öneri ekleme

  1. Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Başlat ayarları öğesini seçin.
  2. Diğer öneriler seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Bununla birlikte, birinden veya diğerinden daha fazlasını istemiyorsanız, bu seçeneği Varsayılan’a geri döndürebilirsiniz; bu, ikisinden dengeli bir sayı olacağı anlamına gelir.

Başlat menünüzü bunlardan hiçbirini tercih etmeyecek şekilde ayarlamak için tam olarak aynısını yapın:

  1. Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Başlat ayarları öğesini seçin.
  2. Varsayılan seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Hepsi bukadar! Yararlı bir sonucu olan basit bir süreç. Elbette pek çok kişi bu yeni özelliği bekliyor olacak, ancak Windows 11 kullanıcıları bu kadar kolay tatmin olmayacak.

Topluluk, görev çubuğuna geri yüklenen çoklu işlevlerin eski güzel günlerini de görmek istiyor. Ancak Microsoft’un geri bildirimlere dayanarak nasıl daha fazla yaptığını görünce. Bu hemen hemen yakında gerçekleşecek görün.

Redmond geliştiricilerinin ne gibi yeni fikirlerle geleceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Ve biz ilerledikçe bilgi sahibi olarak yeni işletim sisteminin gelişimini yakından takip edeceğiz.

Dev Channel Insiders tarafından test edilen yeni değişiklikler için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Son Güncelleme 15 Ocak 2022 Yazar Fatih ATEŞ