Ana Sayfa Haberler ‘Kodak’ Şimdi de Tablet Sektörünü Deniyor

‘Kodak’ Şimdi de Tablet Sektörünü Deniyor

0
'Kodak' Şimdi de Tablet Sektörünü Deniyor

Geçtiğimiz yıllarda sahip olduğu fotoğraf patentlerini birer-ikişer elinden çıkararak teknoloji dünyasındaki varlığı sürdüren dünyaca ünlü lens ve kamera üreticisi ‘Kodak’, akıllı telefon pazarının ardından şimdi de tablet dünyasına giriş yapmayı hedefliyor. Teknolojinin her alanında ürünlere sahip olan bir marka olmayı hedefleyen firma, bu doğrultudaki ilk ürünlerini geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile tüketicilerin beğenisine sundu.

‘Giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer alan ürünler, tabletler ile tanışmak isteyen kullanıcıları hedefliyor. ‘Kodak’ markasının tablet sektörüne giriş yapmasıyla heyecanlanan teknoloji severler, ürünlerin ‘giriş seviyesi’ ürün segmentinde yer aldığını görünce hayal kırıklığı yaşayabilirler. Ancak bu iki yeni ürün, ‘Kodak’ markasının gelecekte teknolojinin yer alacağı kanalları tahmin etmemizi sağlıyor.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kodak' Şimdi de Tablet Sektörünü Deniyor
‘1024×800 piksel’ çözünürlükte, ‘7 inç’ büyüklükte ve ‘1280×800 piksel’ çözünürlükte, ‘10.1 inç’ büyüklükte olmak üzere farklı ekran boyutuna sahip 2 modeli bulunan ürünün her iki modelinin işlemci yonga seti ise ‘Mediatek’ işlemci ailesine ait, ’64-bit’ mimariye sahip, ‘8-çekirdekli’, ‘1.3GHZ’ işlemci hızına sahip ‘Mediatek MTK’ 8321′ işlemci ve ‘Mali 400MP’ grafik çipinden oluşuyor. Bu işlemci yonga setlerini ‘1GB RAM’ ile destekleyen ‘Kodak’, ürünlerin dahili depolama birimlerini ’16GB’ ve ’32GB’ olarak belirlemiş. ‘7 inç’ ekran büyüklüğüne sahip ürünün ’16GB’ dahili depolama kapasitesi bulunuyorken, ürünün ‘10.1 inç’ ekran büyüklüğüne sahip modelinde ’32GB’ dahili depolama kapasitesi bulunuyor. Bütün bunlarla birlikte her iki modelin hafızası istenildiği takdirde ‘mikro sd kart’ yardımıyla ’64GB GB’a kadar genişletilebiliyor.

‘2MP’ çözünürlüğe sahip ön kameranın yer aldığı üründe arka kamera olarak ‘HD’ video kaydı yapabilen, ‘8MP’ çözünürlüklü kamera yer alıyor. Kutusundan ‘Android Nougat 7.0’ işletim sistemiyle çıkan ürünlerin pil kapasiteleri ise ekran boyutlarına göre değişkenlik gösteriyor. ‘7 inç’ büyüklüğe sahip olan modelde ‘2500MAH’ kapasiteye sahip ‘Li-Ion’ pil bulunuyorken, ‘10.1 inç’ ekran büyüklüğüne sahip modelde ise ‘6000MAH’ kapasiteli pil yer alıyor.

Bağlanılabilirlik bakımından çeşitli teknolojilere sahip olan tabletlerde kablosuz bağlantı teknolojileri olarak ‘Bluetooh 4.0’ ve ‘GPS’ bağlantı çipleri yer alıyor. Kullanıcılara bazı yerleşik uygulamaları yüklü şekilde sunan ‘Kodak’, her iki modeli de ‘Photo Director’, ‘YouCam Perfect’ ve ‘Google Snapspeed’ uygulamalarını yerleşik olarak sunuyor.

Temmuz ayının ikinci haftasından itibaren ‘Archos’un perakende iş ortaklarında satışa sunulacak olan tabletin piyasaya giriş fiyatı ise ‘7 inç’lik model için 79.99€, ‘10.1 inç’lik model için ise 119.99€ olarak açıklanmış durumda.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA