Keenetic Start Acces Point Özellikleri

Evinizde ve işyerinizde Wi-Fi menzil sorunu ortadan kaldıran Keenetic Start Acces Point cihazın özelliklerini ve kurulumunu bu yazımızda anlatıyoruz.

Modeminizde internet bağlantınız modemden uzaklaştıkça yavaşlıyor veya kopma yaşanıyorsa bu Wi-Fi kaynaklıdır. İnternete bağlanmak istediğiniz yer modeme uzakta ise bu sorunu yaşarsınız. Eğer birden fazla duvar var ise işiniz hayli zor. Bu nedenle router ve acces point cihazlar internet bağlantı alanını genişletmede kullanılmaktadır. Kuruluma başlamadan önce özelliklerine göz atarak başlayalım.

Kablosuz Güvenlik

Keenetic Start Acces Point, WPA3 en yeni kablosuz güvenlik protokolünü destekleyen güvenli bir cihazdır. Bu cihazın sunduğu kablosuz güvenlik sayesinde ev yada işyerindeki kablosuz ağınız yüksek güvenlik seviyesine ulaşacaktır. Bu cihaz ise WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-PSK + WPA2-PSK, WPA2-PSK + WPA3-PSK, WPA3-PSK ve OWE kablosuz güvenlik protokollerinin tamamını desteklemektedir.

Geleceğin akıllı evlerinin ihtiyacı olan güvenlik ve geniş kapsama alanı gibi tüm ihtiyaçlarını karşılar. Herhangi bir cihaz internete bağlandığında, virüs ve diğer zararlı casus yazılımlar tarafından zarar görebilir. Bu gibi durumlar ağınızın istenmeyen kişiler veya programlar tarafından ele geçirilmesine sebep olabilir. Keenetic Start ve diğer Keenetic cihazlarının en güzel yanı da bu güvenlik seviyesidir.

Evinizde kullandığınız ve hiçbir koruması olmayan Akıllı TV gibi cihazlarınızı güvenliği yüksek cihaz seviyesine taşımasıdır. Keenetic Start internet cihazlarının güvenle bağlanmalarını sağlarken izinsiz erişimlerin de önüne geçer. Benzersiz ağ segmentasyonu ve bulut temelli siber saldırı önleyici özelliği cihazlarınızı güvenli hale getirir.

Keenetic Start Acces Point Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce reset butonu ile resetleme yapmanızı öneririz.

İlk olarak kurulum yapılacak olan bilgisayar ile cihaz arasında ethernet kablosu ile fiziki bir bağlantı yapalım.

Bilgisayarınıza herhangi bir internet tarayıcısı açarak web sitesi yazacağımız adres satırına 192.168.1.1 yazarak giriş yapalım.

Bağlantı türü kısmında Şifresiz kısmını seçiyoruz.

Keenetic Start Acces Point arayüz ekranı

Kullanıcı adı kısmına admin, şifreye de admin yazarak giriş yapalım. Eğer sıfırlama yapmadan kuruluma başladıysanız ve daha önce şifreyi değiştirdiyseniz şifrenizi girin.

Şifre değiştirme ekranı gelecektir. Bu ekranda şifre değişikliği yapabiliyorsunuz.

Kurulum sihirbazı ekranına geldiğinizde sihirbazı başlat seçeneğine tıklayalım.

Sonra açılan bu bölümünde IP(PPPoE) olmadan seçeneğini seçip Devam Et butonuna tıklayınız.

Wi-Fi adı ve şifre belirleyebileceğiniz bir ekranla karşılaşacaksınız.

Keenetic Start Acces Point wifi şifresi

Bilgileri yazdıktan sonraki ekranda yapılandırmayı tamamla butonu ile kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Benzer özelliklere sahip Xiaomi Mi AC1200 Router hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz: https://teknodestek.com.tr/xiaomi-mi-ac1200-router-kurulumu/