Keenetic Viva WiFi Mesh kurulum adımları

Keenetic Viva WiFi Mesh evinizde veya işyerinizde modeminizde yaşadığınız menzil sorunu için sizlere kaliteli bir çözüm olarak karşınıza çıkacaktır. Keenetic Viva bağlantı modelinden bağımsız olarak, size birden fazla İnternet Servis Sağlayıcıdan yararlanma olanağı sağlar. Temel internet bağlantınıza ek olarak, farklı internet bağlantılarını kullanabilirsiniz. Örneğin Metro Ethernet, Fiber Ethernet, Wi-Fi veya 3G/4G bağlantılarını önceliklendirebilirsiniz.

Keenetic Viva WiFi Mesh ile dilerseniz ana internet bağlantınız kesildiğinde yedek internet bağlantısı kurabilirsiniz. Dilerseniz ana bağlantınızın yanında eş zamanlı olarak yük paylaşımı amacıyla kullanabilirsiniz. Örneğin; Keenetic cihazınızda temel servis sağlayıcınız size fiber internet hizmet sağladığını düşünelim. USB portu üzerinden bağlayacağınız uyumlu 3G/4G hattınızı yedek bağlantı olarak kullanabilirsiniz. Böylece internet kesintilerinin önüne geçersiniz.

Ayrıca bağlantınızı ağınızdaki kullanıcılara temel bağlantınızın yanında eş zamanlı aktif hale getirebilirsiniz. Böylece yük paylaşımı sağlayarak evinizde yada ofisinizde daha hızlı bir internet bağlantısı sunarsınız. Akıllı eviniz yada ofisinizdeki internet erişiminiz 7/24 devam eder.

Siber Tehditlere Karşı Koruma

Keenetic Viva WiFi Mesh, üst düzey güvenlik ön ayarlarıyla sunulur. Keenetic Viva ‘da iletişim, bankacılık seviyesindeki dijital HTTPS sertifikalı korumayla sağlanır. Aynı zamanda Keenetic Viva ev yada ofis ağınızda gelişmiş segmentasyon sağlar. Akıllı ev cihazlarının birbirleriyle veya diğer ev ağı cihazlarıyla haberleşmesinin önüne geçer. Ev yada ofis ağınızda dışarıdan gelecek tehditlere karşı tam koruma sağlar. Keenetic tarafından sunulan düzenli güvenlik ve yazılım güncellemeleri ile ağınız gelecekteki tehditlere karşı da korur. Cihazınız otomatik güncelleştirme özelliği açıldığında periyodik olarak bulut üzerinden yazılım güncellemelerini alarak ağınızın güvenliğini hep en üst seviyede tutar.

Keenetic Viva WiFi Mesh Kurulumu

  • Öncelikle Keenetic Viva WiFi Mesh cihaz ile bilgisayarınız arasında bir ethernet kablosu takınız.
  • Bilgisayarınızda bir web tarayıcısı programınızı (Internet Explorer,Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) açınız. Sonra tarayıcınızın url (adres) satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşu ile giriş yapınız.
  • İlk kez kurulum yapıyorsanız kullanıcı adına admin şifreye admin yazarak giriş yapınız.
  • Karşınıza çıkan ekranda Kurulum Sihirbazı otomatik olarak başlatılır. ‘Kurulum Sihirbazını Çalıştır‘ seçeneği ile ilerleyiniz.
Keenetic Viva WiFi Mesh Özellikleri
  • Cihazınızda bir güncelleme başlatılır ise güncellemenin tamamlanmasını bekleyiniz.
  • Devam edebilmek için açılan lisans sözleşmesini kabul edelim ve devam et diyerek ilerleyelim
  • Bu bölümünde IP(PPPoE) olmadan seçeneğini seçip Devam Et butonuna tıklayınız.
Keenetic Viva WiFi Mesh arayüz ekranı

Mevcut modeminizin bilgilerini isteyecektir. Bilgileri yazdıktan sonraki ekranda yapılandırmayı tamamla butonu ile kurulumu tamamlayabiliyorsunuz.

Benzer özelliklere sahip Keenetic Lite Router hakkında yazımızı da inceleyebilirsiniz: https://teknodestek.com.tr/keenetic-lite-router-kurulumu/