Lenovo firmasının üretimini tamamladığı Lenovo ThinkPad X1 Fold, Lenovo kullanıcıları ile buluşmaya hazırlanıyor. Lenovo firması, paylaştığı video ile dizüstü bilgisayarın tanıtımını yaptı. Daha önce CES 2020 fuarında tanıtımını yapmıştı. Yapılan tanıtımda cihazın prototipi sergilenmişti. Ancak firma geçtiğimiz günlerde, katlanabilir ekrana sahip olan bilgisayarın satışa hazır olan halini videoyla paylaştı. Bu paylaşımın duyulmasının ardından bilgisayara dair özellikler merak edilmeye başlandı.

Lenovo Thinkpad X1 Fold Özellikleri

Lenovo Thinkpad X1 Fold’un ilk ve en önemli özelliği, üretilen ilk katlanabilir bilgisayar olması. Bilgisayar katlandığında bir kitaba benziyor. Dünyanın ilk katlanabilen ekranını taşıyan bilgisayar OLED ekrandan oluşuyor ve ekran üzerinde dokunmatik klavye özelliği de yer alıyor.

Ancak buna rağmen cihaza ek olarak bir klavye de yer alıyor ama bu cihazın çalışması için klavyenin kullanılması şartı bulunmuyor. 13.3 inç boyutunda olan ekran, farklı renkleri barındıran renk paleti ve yüksek parlaklık özellikleriyle geliyor. Bilgisayar aynı zamanda 1TB boyutunda M2 SSD kartı ve 8GB boyutunda RAM barındırıyor. Cihaz, Intel işlemci kullanıyor. Bunun dışında katlanabilir bilgisayarın hem iş için hem de kişisel kullanım için uygun olduğu ifade ediliyor.

Lenovo Thinkpad X1 Fold Fiyatı

Önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması beklenen Lenovo ThinkPad X1 Fold bilgisayarın fiyatı, hem cihazı almak isteyenler hem de teknoloji meraklıları tarafından merak ediliyor. Katlanabilir ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarın fiyatının ise 2499$ olması bekleniyor. Bu cihaza sahip olmak isteyen kişiler 2499$, yani olarak 14935₺ ödeyecekler.

Lenovo Thinkpad X1 Fold Çıkış Tarihi

Lenovo firması tarafından paylaşılan videoyla tanıtımı yapılan Lenovo ThinkPad X1 Fold katlanabilir bilgisayarın piyasaya çıkış tarihi de en çok merak edilen konulardan biri. Katlanabilir ekrana sahip bilgisayarın piyasa çıkış tarihinin Eylül (2020) ayı ve Ekim (2020) ayı olması bekleniyor.