Ana Sayfa Haberler İşletmeler için Twitter

İşletmeler için Twitter

0
Twitter, insanların tweet adı verilen 240 karaktere kadar kısa mesajlarla iletişim kurduğu bir sosyal medya ve çevrimiçi haber platformudur. 2006 yılında kurulan Twitter, şu anda dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir.
İş için Twitter’ı kurma

Bir Twitter profilinin altı bölümü vardır. Bir Twitter tanıtıcısı, bir kullanıcı adı, profil resmi, biyografi, başlık resmi ve sabitlenmiş tweet. Tüm bu unsurlar, işletmenizin doğru bir temsilini oluşturmak için uyumlu bir şekilde çalışmalıdır.

Twitter kullanıcı adınız @ adınızdır ve Twitter’daki tanımlayıcınızdır. 15 karaktere kadar olabilir ve insanların işletmenizi kolayca bulmasına yardımcı olur. Profil fotoğrafınız, işletmenizi ve markanızı görsel olarak temsil etmelidir. Profil fotoğrafınız profilinizde ve gönderdiğiniz her tweet’te görüntülenir.

Biyografiniz için, işinizi tanımlayacak 160 karakteriniz var. Konumunuz, çalışma saatleriniz ve web sitenize bir bağlantı gibi bilgileri ekleyin. Profil resminizin arkasındaki başlık resmi, işletmenizle ilgili promosyonları, etkinlikleri veya haberleri vurgulamak için kullanılabilir.

Son olarak, sabitlenmiş tweet’iniz, kullanıcıların profilinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk tweet’tir. Sabitlenmiş tweetinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

 • # (Hashtag): Twitter’da kelimeleri veya cümleleri indekslemek için bir hashtag (#) kullanılır. Bir hashtag’e tıkladığınızda, Twitter otomatik olarak hashtag ile diğer Tweetleri arar. Bu, insanların konuları ve olayları takip etmesini kolaylaştırır.
 • Yer İmleri: Şubat 2018’de Twitter, Yer İmlerini tanıttı. Bu düğme, daha sonra bakmak istediğiniz tweet’leri kaydetmenizi sağlar. Bu, özellikle bir makale okumak veya bir video izlemek istiyorsanız ancak şu anda vaktiniz yoksa özellikle yararlıdır. (Önceden, daha sonrası için saklamak için tweet’i beğenmeniz gerekiyordu ve takipçileriniz hangi tweetleri beğendiğinizi görebiliyordu.)
 • @: Diğer sosyal medya web siteleri gibi, at sembolü diğer kullanıcıları etiketlemek veya bunlardan bahsetmek için kullanılır.
 • Engelle: Twitter’da diğer hesapları engelleyebilirsiniz. Bir hesabı bloke ederseniz, sizi takip edemez, sizi Twitter listelerine ekleyemez veya tweet’lerinizi göremezler. Ayrıca tweet’lerini de görmeyeceksiniz.
 • Doğrudan mesajlar (DM): İnsanların doğrudan mesajları DM olarak adlandırdıklarını sık sık duyacaksınız. Bu seçenek, biriyle bireysel olarak özel olarak sohbet etmenize olanak tanır. Bir müşterinin sorusu varsa, size DM yoluyla sorabilir. DM’lerde karakter sınırlaması yoktur, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz kadar çok karakter kullanarak yanıt verebilirsiniz. Ancak, takip etmediğiniz biri size mesaj atarsa, mesajı “istekler” klasöründe görünecektir. Bunu ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.
 • Takip edin: Bir hesabı takip ettiğinizde, ona abone olursunuz. Birini takip ettiğinizde, tweet’lerini zaman çizelgenizde göreceksiniz.
 • Takipçiler: Sizi takip eden ve tweetlerinizi zaman akışlarında gören Twitter kullanıcıları.
 • Trend konular: Twitter ana sayfanızdaki güncel trend konularını sol taraftaki trendler kutusunda görebilirsiniz.
 • Ev zaman çizelgesi: Zaman çizelgeniz, takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini ve retweetlerini ve ayrıca tanıtılan tweet’leri görüntüler.
 • Beğen: Tweetin altındaki kalp sembolüne tıklayarak bir tweet’i beğenebilirsiniz. Tüm beğenileriniz profilinizde bulunabilir.
 • Listeler: İlgi çekici bulduğunuz diğer kullanıcıların genel ve özel listelerini oluşturabilirsiniz. Listelerle dahil ettiğiniz kullanıcıları takip etmek zorunda değilsiniz. Listeler, aşağıdaki listenizi düzenlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, yerel haber kaynaklarının veya NYC yazarlarının, rakiplerinizin, sektörünüzdeki etkileyicilerin veya önemli müşterilerin bir listesini yapabilirsiniz.
 • Retweet: Retweetleme, Facebook’ta birinin gönderisini paylaşmaya benzer. Bir tweet’i seviyorsanız ve takipçilerinizin onu görmesini istiyorsanız, onu retweet edersiniz. Ardından tweet, takipçilerinizin zaman çizelgelerinde ve profilinizde görünür.
 • Trendler: Trendler, Twitter’da popüler olan bir konu veya hashtag’dir. Eğilimleri, bulunduğunuz yerde nelerin popüler olduğunu veya kimi takip ettiğinizi yansıtacak şekilde uyarlayabilirsiniz.

Hesaplarınızı düzenli tutmak bir öncelik olmalıdır. Tweetlerinizi yönetmek için kullanabileceğiniz birçok yerel ve üçüncü taraf istemci vardır. İki popüler üçüncü taraf aracı TweetDeck ve Hootsuite’dir.

TweetDeck: TweetDeck’in kullanımı ücretsizdir ve listeleri, bildirimleri ve kendi beslemenizi düzenleyebileceğiniz özelleştirilebilir sütunlara sahip şık bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayrıca hashtag’leri ayrı sütunlarda izleyebilir, önceden tweetler planlayabilir (Twitter web sitesinde veya mobil uygulamalarda yapamayacağınız bir şey) ve birden fazla kullanıcıyı aynı anda yönetmek için birden fazla Twitter hesabı ekleyebilirsiniz. TweetDeck tarayıcı tabanlıdır ve web üzerinden erişilir; Twitter’a aittir.
Hootsuite: Sadece Twitter’ın yanı sıra diğer sosyal medya hesaplarını da yönetmenizi sağlayan Hootsuite, TweetDeck’e benzer şekilde çalışır. Hootsuite, bağladığınız her profil için sekmeler kullandığından, tartışmasız TweetDeck’in düzeni kadar şık veya basit değildir.

Twitter’ın kendisi ve Hootsuite, bir akıllı telefon veya tablette kullanılmak üzere mobil uygulamalara sahiptir, ayrıca birden fazla kullanıcı hesabı ekleyebilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Twitter’ı işe alın;

Sosyal medya, her büyüklükteki işletme için değer taşır. Birden çok demografiye yayılır ve şirketinizin mesajını yayar. Bir işletme sahibi olarak, Twitter’ın genel pazarlama planınıza nasıl uyacağını dikkatlice düşünmelisiniz.

Hashtag’ler, kullanıcılara yüzlerce (veya binlerce) tweet’i bir araya getiren tanımlayıcı bir kelime veya cümleyi etiketleme şansı verir. Aranabilir ve canlı etkinlikler için mükemmel bir arkadaştırlar.

Hashtag’ler, içeriğinizin görünürlüğünü kendi takipçilerinizin ötesinde artırmanın harika bir yoludur. # FollowFriday ve #ThrowbackThursday gibi çoğu aktif Twitter kullanıcısının aşina olduğu birçok popüler hashtag vardır.

Ayrıca dikkatleri markanıza veya gerçekleştirdiğiniz etkinliklere çekmek için kendi hashtag’lerinizi de oluşturabilirsiniz, ancak bu mümkün olmayabilir. Birçok marka, sohbete katkıda bulunmak veya ürünlerini satmak için trend olan konulara odaklanır.

İlgili hashtag’leri kullanın; örneğin, bir iş kurma hakkında tweet atarsanız, # girişimcilik hashtagini kullanabilirsiniz. Ayrıca kaç tane hashtag kullandığınızı da sınırlamalısınız. Ne kadar çok kullanırsanız, insanların içeriğinizle etkileşime girme olasılığı o kadar düşük olur, çünkü gönderilerinizi spam gibi bulurlar.

Yıllar içinde, özellikle markalar için doğrudan mesajlar gelişti. Müşterilerle etkileşim kurma şekliniz, sorunları gidermek ve sorunları ele almak için önemlidir.

Birkaç nedenden ötürü müşterileri DM’ler aracılığıyla ele almak akıllıca. İlk olarak, diğer kullanıcıların sorunu görmesini ve şirketiniz hakkında daha az düşünmesini istemezsiniz. Ayrıca, DM’lerde karakter sınırlaması yoktur, bu da size müşterilere belirli sayıda karakterle sınırlı kalmadan düzgün şekilde yardımcı olma özgürlüğü verir.

Varsayılan olarak, yalnızca takip ettiğiniz kullanıcılar size DM gönderebilir. Twitter hesabınızı herkesten mesaj alacak şekilde kurabilir ve tüm müşterilerin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırabilirsiniz. Gizlilik Ayarlarına gidin ve Herkesten Direkt Mesaj Al seçeneğini etkinleştirin.

Twitter, kullanıcıların gönderilere dört adede kadar fotoğraf eklemesine olanak tanır. Tweetlerinize eklemek için grafikler de oluşturabilirsiniz. Photoshop uzmanı değil mi? İhtiyacınız olan görüntüyü oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda çevrimiçi araç vardır.

Tweetlerinizle fotoğraf ve GIF kullanmak, takipçilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Twitter’da yerleşik bir GIF klavyesi vardır. Bir anahtar kelime arayın ve tweetinize en uygun klibi seçin.

Takipçilerle etkileşim kurmak, tüketicilerin markanızla ilgilenmesini sağlamak için Twitter’da zorunludur. Takipçilerinizi dahil etmenin eğlenceli bir yolu anket oluşturmaktır. Sorunuzu oluşturun ve yanıtları seçin. Ardından, Anasayfa zaman akışınızın üst kısmındaki Oluştur kutusunu tıklayın. Ardından, yatay bir grafiğe benzeyen Anket Ekle simgesini tıklayın. Sorunuzu ana oluşturma kutusuna ekleyin. Ardından

1. Seçime ilk anket seçeneğinizi ve 2. Seçeneğe ikinci seçeneğinizi girin. Anketinizde dört adede kadar seçenek listeleyebilirsiniz ve her seçenek 25 karakter veya daha az olmalıdır. Anket varsayılan olarak 24 saat canlı kalır, ancak isterseniz bu zaman dilimini kısaltabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Canlı tweet, Twitter’da trend olan bir konuyu almanın başka bir yoludur. Esasen, canlı tweet, bir kullanıcının canlı bir etkinliğe tepkilerini, ister son dakika haberi ister eğlence ile ilgili olsun, gerçekleşirken tweet atmasıdır. Markalar etkinlikler düzenlediğinde ve katılımcılarının oradayken tweet atmasını istediklerinde, marka genellikle başkalarının takip edebilmesi için davet listesiyle paylaşmak ve kullanmak üzere kendi bireysel hashtag’ini oluşturur.

Canlı tweet, en çok TV şovları ve televizyonda yayınlanan etkinliklerle gerçekleşir. Bunun gibi etkinliklerde, ilgili konularla dolu trend kutucuğunu görmek alışılmadık bir durum değildir – örneğin, Oscarlar söz konusu olduğunda, büyük ödüller kazanan ünlülerin ve filmlerin isimleriyle birlikte listelenmiş resmi ödül şovu hashtag’ini görebilirsiniz.

Canlı tweet atarken veya aynı konu için birden fazla tweet kullanırken, orijinal tweetinize yanıt verin. Bu, kullanıcıların tüm konuşmayı takip etmesini kolaylaştırır.

Takipçilerle etkileşim kurmanın veya bir konunun trendini yakalamanın başka bir yolu da Twitter sohbeti düzenlemek. Twitter sohbetleri basittir, ancak başarılı olmak için nispeten büyük ve aktif bir takipçi tabanı gerektirirler.

Birkaç Twitter kullanıcısı, paylaşılan bir hashtag kullanarak belirli bir konuyu aynı anda tartıştığında bir Twitter sohbeti gerçekleşir.

Genellikle bir Twitter kullanıcısı belirli bir zamanda sohbete ev sahipliği yapar ve belirli sorular ve tartışma noktaları hazırlar. Ev sahibi, sorulardan önce “Q1” veya “Q2” (sayılar kaç soru sorduğunuza göre değişir) ile soruları tweet atacak ve diğer katılımcılar “A1” veya A2 “ve düşünceleriyle yanıtlayacaktır.

Twitter sohbetleri genellikle yaklaşık bir saat sürer. Sosyal medyada ne kadar aktif olduğunuzu göstermenin ve takipçilerinizi (ve onlarınkini) meşgul etmenin harika bir yoludur.

Twitter’da doğru kişilerle etkileşim kurmak önemlidir. Onları mutlu etmek için müşterilerinizle etkileşim kurmak ve potansiyel müşterilerin işletmeniz hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için her zaman akıllıca davranabilirsiniz. Belki gazeteciler veya etkileyiciler gibi odaklanmak istediğiniz başkaları da vardır. Bunu yapmanın kolay bir yolu Twitter listeleri kullanmaktır.

Twitter kullanmak ücretsizdir, ancak hesabınızı platformda tanıtmak için ödeme yapmak isterseniz, emrinizde birçok reklam seçeneği vardır.

 • Tanıtılan Tweetler: Bu reklamlar tıpkı normal tweet’ler gibidir ve kullanıcının takip ettiği kişilerin gönderileriyle birlikte bir kullanıcının Twitter akışında görünür. Tanıtılan Tweetler, reklamverenlerin katılımı artırmaları ve erişimlerini takipçi tabanlarının ötesinde daha geniş bir kullanıcı grubuna genişletmelerinin bir yoludur. Bu tweetler, reklamın altında, yanıt, retweet ve beğen düğmelerinin üzerinde “yükseltildi” olarak etiketlenir. Twitter’da Tanıtılan Tweetler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • Tanıtılan Hesaplar: Tanıtılan Hesaplar, markaların daha keşfedilebilir hale gelmesine ve takipçi sayılarını artırmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu reklamlar, ana sayfadaki Kim Takip Etmeli kutusu, ana sayfanızın Twitter beslemesi ve arama sonuçları dahil olmak üzere Twitter’da birden çok yerde görüntülenir. Tanıtılan Hesaplar reklamları, reklam verenin markasıyla alakalı ilgi alanları olan Twitter kullanıcılarını hedefler, böylece markalar, içerikleriyle etkileşime girme olasılığı daha yüksek olan takipçiler kazanabilir. Tüm reklamlar, Tanıtılan Tweetler gibi “Tanıtılan” olarak etiketlenir, böylece kullanıcılar bunları akışlarındaki diğer içeriklerden ayırt edebilir. Tanıtılan Hesaplar hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya gidin.
 • Promoted Trends: Promoted Trends, Twitter’daki trendler kutusundaki trend olan konular listesinin başında görünür. Onlar da açıkça “Yükseltildi” olarak etiketlenir. Bu reklamlar tam olarak diğer trend konular gibi görünür ve kullanıcılar onlarla aynı yollarla etkileşim kurabilir. Tanıtılan Tweetler ve Tanıtılan Hesaplar belirli kullanıcıları hedeflerken, Tanıtılan Eğilimler, eğilimler yükseltilirken tüm kullanıcılar tarafından görülebilir. Ayrıca Twitter’ın mobil uygulamalarında da görülebilirler. İnsanların belirli bir hashtag kullanarak işletmeniz hakkında konuşmasını istiyorsanız, Promoted Trends iyi bir yoldur. Promoted Trends hakkında daha ayrıntılı bilgi için Twitter’a gidin.

Bu seçeneklere ek olarak Twitter, reklamverenlerin kampanyalarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi başka pazarlama aracına sahiptir.

 • Twitter Amplify: Amplify, reklamverenlerin markaları veya sponsorları ile entegre edebilecekleri gerçek zamanlı televizyon içeriğini (örneğin, spor müsabakalarının öne çıkan videoları) paylaşmasına olanak tanır. Twitter Amplify, hedef kitlelere içerik sunarak markaların mevcut takipçilerinin ötesinde kullanıcılara ulaşmasına yardımcı olur. Twitter Amplify hakkında daha fazla bilgi için buraya gidin .
 • Tanıtılan Video: Amplify, markalara TV programlarından ve diğer yayınlardan video paylaşma olanağı sağlarken, Tanıtılan Video olasılıkları açarak reklamverenlerin her türlü videoyu kullanmasına olanak tanıyarak kampanyalarında daha yaratıcı olmalarına olanak tanır. Tanıtılan Video, bir YouTube videosunu tweet’lerinizde paylaşmaktan farklıdır. Bir tweet’te video oynatmanıza izin verirken, Tanıtılan Video içeriği doğrudan Twitter tarafından barındırılır ve yalnızca ücretli bir pazarlama aracı olarak kullanılabilir. Tanıtılan Video hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .
 • Mobil uygulama tanıtımı: Mobil uygulama şirketleri, bu sizin için bir araçtır. Bu seçenek, reklamverenlerin uygulama indirmelerini artırmak için mobil cihazlar aracılığıyla istedikleri kitleleri hedeflemelerine ve onlara ulaşmalarına olanak tanır. Reklamverenler, reklamda kullanılmak üzere özel bir resim ve uygulama açıklaması oluşturabilir ve kullanıcıları konumlarına, cinsiyetlerine, dillerine ve mobil platformlarına göre hedefleyebilirler (bu nedenle, uygulamanız yalnızca iOS cihazlarda kullanılabiliyorsa, Twitter’a erişen kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. yalnızca bu cihazlar). Araç ayrıca benzersiz bir ölçüm sistemine sahiptir, böylece reklamverenler kampanyalarının uygulama yüklemelerini, satın almaları ve kayıtları nasıl etkilediğini görebilir. Mobil uygulama tanıtımı hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun .

Twitter’da reklamcılığın nasıl çalıştığı hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için buraya gidin .

Genellikle Twitter tarafından yönetilen mavi onay işaretleri, hesabın doğrulandığını gösterir. Bu, sosyal ağın kullanıcıyı kilit bir marka veya birey olarak gördüğü veya kullanıcının söylediği kişi olduğunu doğruladığı anlamına gelir.

Siteye göre, bir hesabın kamu yararına bir hesap olduğu belirlenirse doğrulanabilir. Genellikle bu, müzik, oyunculuk, moda, hükümet, siyaset, din, gazetecilik, medya, spor, iş ve diğer temel ilgi alanlarındaki kullanıcılar tarafından tutulan hesapları içerir.

Doğrulanmış Twitter kullanıcıları, adreslerini değiştirirlerse veya tweet’lerini korurlarsa doğrulanmış durumlarını kaybedebilirler. Bu durumlarda Twitter, doğrulama için hâlâ uygun olduğundan emin olmak için kullanıcının hesabını otomatik olarak yeniden gözden geçirecektir. Yeniden markalaşmanız durumunda bu dikkate alınmalıdır.

Kasım 2017’de Twitter, doğrulama sürecini askıya aldı. Birçok kullanıcı bunu Twitter tarafından bir onay olarak gördü ve tartışmalı kişilerin hesaplarını doğrulamak için sosyal medya platformunu eleştirdi.

Twitter desteği, “Doğrulama, kimlik ve sesi doğrulamak anlamına geliyordu, ancak bir onay veya önemli bir gösterge olarak yorumlanıyor” şeklinde tweet attı . “Bu karışıklığı yarattığımızın ve çözmemiz gerektiğinin farkındayız. Çalışırken tüm genel doğrulamaları duraklattık ve yakında rapor edeceğiz.”

Takipçi satın almayın. Takipçi sayınızı artırmak için belirli hizmetlerden takipçi satın alabilirsiniz. Gerçekte yaptığınızdan daha fazla takipçiniz varmış gibi görünmek cazip gelse de, buna değmez. Aldığınız takipçiler gerçek değildir ve bu nedenle markanızla etkileşime girmez.

Mobil olun. Twitter mobil uygulamaları web platformuyla inanılmaz derecede iyi entegre edilmiştir, bu nedenle bilgisayarınızda tweet atmaktan akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden tweetlemeye geçiş neredeyse sorunsuzdur.

Web sitenize bir Twitter widget’ı ekleyin. Sayfanıza bir Twitter pencere öğesi ekleyerek web sitenizi ziyaret eden herkese sosyal medyada aktif olduğunuzu gösterin. Bir Twitter widget’ı oluşturmak için http://twitter.com/settings/widgets adresine gidin ve Yeni Oluştur’u tıklayın. Widget’ınızda neyin görünmesini istediğinizi özelleştirebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Kendi zaman çizelgenizden, favorilerinize eklediğiniz tweet’lerden veya oluşturduğunuz listelerden bir widget oluşturabilirsiniz. Belirli bir hashtag için bile arama yapabilirsiniz. Daha sonra widget’ınızın boyutunu, bağlantı rengini ve temasını ayarlayabilirsiniz. Yeni Twitter widget’ınızdan memnun olduğunuzda, Widget Oluştur düğmesini tıklamanız yeterlidir; widget’ı web sitenize yerleştirmek için gerekli HTML kodunu içeren yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Blogunuza tweet ekleyin. Markanızın web sitesinde aktif bir blog varsa, gömülü tweet’ler, paylaştığınız eğlenceli tweet’leri veya sadık takipçilerinizden gelen tweet’leri sergileyebilir. Bu, sosyal medya hesaplarınızı web sitenize dahil etmenin harika bir yoludur. Bir tweet eklemek için, paylaşmak istediğiniz tweet’e gidin ve sağ üst köşedeki Diğer sekmesine tıklayın. Bir açılır menü görünecektir; Tweet Yerleştir seçeneğini seçin ve sizi uygun HTML koduyla yeni bir sayfaya götürür. Oradan kodu kopyalayıp görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

instagram takipçi satın al - instagram takipçi satın al mobil ödeme - takipçi satın al

bahis siteleri - deneme bonusu - casino siteleri

bahis siteleri - kaçak bahis - canlı bahis

perabet - vevobahis - baymavi - deneme bonusu

cratosslot - cratosslot giriş - cratosslot