Samsung Galaxy Note 8 Telefonlarda Uzun Metin Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Günlük hayatımızda android cihazlarda sıklıkla kullandığımız ekran görüntüsü alma çabamız uzun metinlerde işlerimizi zorlaştırıyor. Telefonlarımızın ekran görüntüsü alma özelliği  Oldukça bizler için kolaylık sağlasa da uzun metinlerde yorucu ve karışık hale geliyor.

Parça parça ekran görüntüsü almamız metin düzeni ve birleştirme konusunda biz kullanıcıları zorluyor.

samsung Galaxy Note 8 telefonun metinleri bir bütün halinde parçalamadan ekran görüntüsü alma özelliği bizleri bu konuda mutlu ediyor. samsung Galaxy Note 8 telefonun diğer telefonlardan ayıran bir özelligide ekran görüntüsü almadaki bu başarısı olsa gerek.Bu günkü makalemizde samsung Galaxy Note 8 telefonlarda metin bütünlüğünü bozmadan uzun bir metni tek seferde nasıl ekran görüntüsü alabiliriz bunu inceleyeceğiz. Bu işlemi birkaç farklı aşamada inceleyelim.

Öncelik olarak ekran görüntüsü nasıl alıyorduk hatırlayalım.

Bunun için yapmamız gereken çok basit ekran görüntüsü almak istediğimiz metin yada sayfa üzerine gelelim sonrasında telefonumuzun ekran açıp/kapama tuşuna ve ses kısma tuşuna birkaç saniye basılı tutup bırakmamız istenilen ekran görüntüsünü almamız için yeterli oluyordu.Aldıgımız bu ekran görüntüsünü düzenleyebilir ve ya anında sosyal medya platformlarında paylaşabiliriz.

1

Tüm bunları biliyoruz peki uzun metinlerde iatedigimiz metnin tamamını nasıl alabiliriz inceleyeli.

Normal ekran görüntüsü aldığımız gibi yani telefonumuzun ekran açma/kapama ve ses kısma tuşuna aynı anda bastıktan sonra alınan ekran görüntüsünün hemen altında bulunan yakalanan görüntüyü kaydık  butonu olacaktır. Bu alana bir kez ya da birden fazla üst üste tıklamamız metnin tamamını almamıza yardımcı olacaktır.

2

Her tıklamada otomatik  ekranı biraz daha aşağıya kaydırmasına ve ekran alanının genişlemesine neden olacaktır.  Samsung galaxy note 8 tamda bu özelliği ile uzun metinlerde ekran görüntüsü alma konusunda diğer telefonlara oranla farklılık tanımıştır.

Uzun metin ekran görüntüsü almak samsung note8 telefonlarda oldukça basit ve kullanışlı.

Samsung note8 telefonlarda bu özelliği kullanarak uzun whatsapp mesajları,web sitesi yazıları,makale ve benzeri işlemlerde biz kullanıcıların işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor.