iPhone'umu özelliği iptal etme

Bu yazımızda sizlere iPhone’umu bul nasıl kapatılır veya nasıl açılır detayları ile görseller üzerinden anlatıyoruz.

Günümüzde bulunan tüm iPhone telefonlarda artık iPhone’umu bul özelliği mevcuttur. Bu özellik bir çok kullanıcının beğenisini kazanıyor. iPhone telefonlarda bulunan iPhone’umu bul uygulaması ile telefonunuzun kayıp veya çalıntı durumlarında bulunması mümkündür. Ancak cihazınızı yetkili servisine garantiye gönderdiğinizde teknik işlemlerden geçmesi gibi bir durum gerektirir. Bu gibi bazı durumlarda genelde iPhone’umu Bul uygulamanızın kapatılması gerekir. Şimdi sizlere bu özelliği kapatabilmeniz için yapmanız gereken işlem adımlarını iletelim.

iPhone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

Öncelikle iPhone telefonunuzda eğer bu özellik açık ise nasıl kapatacağınızı anlatalım. İlk olarak ana menüden Ayarlar butonuna tıklayınız. daha sonra telefonunuzun tüm ayarların bulunduğu ekran açılacaktır. Böylece bu ekranda yer alan menüden iCloud bölümüne giriniz.

iPhone'umu Bul devre dışı bırakma

Daha sonra aşağıdaki görselde yer alan bir ekran gelecektir. Ardından buradan iPhone’umu Bul yazısını göreceksiniz. Bu yazının hemen sağ tarafında yer alan anahtar simgesini sola doğru kaydırınız. Böylece bu özellik devre dışı bırakma komutu veriyorsunuz.

iPhone'umu Bul Nasıl Kapatılır

Ancak karşınıza bir uyarı çıkacaktır. Bunu yapmak için Apple kimliği parolanızı soracaktır. Apple kimliğinizi de doğru bir şekilde yazdıktan sonra iPhone’umu bul kapanacaktır.

iPhone’da Uygulama Sınırlama Adımları

  • Uygulama sınırlama aşamaları aşağıda yer almaktadır;
  • Öncelikle ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Menüler içerisinde yer alan Ekran süresi başlığına dokunun.
  • Bu alanda telefonunuzda ekran süresini kendiniz için ayarlayacaksanız, Bu benim İPhone’um seçeneğine tıklayın.
  • Hemen ardından karşınıza çıkan ekrandan Ekran süresi parolasını kullan seçeneğine tıklayın.
  • Bu ekranda kendinize yeni bir sıfırlama parolası belirleyip devam edin.
  • Bir sonraki adımda ise uygulama sınırları menüsüne gidin.
  • Açılan pencereden sınır ekle seçeneğine dokunun.
  • Açılan bu ekran sizin için önemli olacaktır. Bu alanda istemiş olduğunuz uygulamayı seçin ve ileri butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemleri yaptınız ancak işlem tamamlanmadı. Hemen ardından seçtiğiniz uygulamayı günde en fazla ne kadar süre kullanacağınızı belirleyin ve işlemi bitirin.

Böylece sizlere iPhone’umu bul nasıl kapatılır detaylı bir şekilde anlattık. Umarız bu yazımız sizler için faydalı oldu. Ayrıca iPhone rehberi iCloud üzerinden geri yükleme yapmak istiyorsanız bu makalemizde sizler için faydalı olacaktır.