ZenR Notes ile şifre korumalı notlar oluşturun

Çok fazla not alıyorsanız, herhangi bir nedenden ötürü bazılarını bir parola ile koruma gereksinimi duyabilirsiniz. Ne yazık ki, Yapışkan Notlar  veya OneNote gibi Windows 10 için klasik not alma uygulamaları bu seçeneği sunmuyor.

Windows 10’un belirli bir özelliği olmadığı zaman genellikle ne yaparız? Doğru, üçüncü taraf seçeneklerinden yardım istiyoruz. ZenR Notları adlı program notlarınızı güvende tutmak için mükemmel ve tamamen ücretsiz!

ZenR Notes ile istediğiniz kadar not alabilir ve her birini farklı bir parola ile koruyabilirsiniz. Tüm notlara bir kerede erişmek için bir ana şifre bile ayarlayabilirsiniz . Program, tüm çalışmalarınızı korumak için AES 256-Bit şifreleme kullanıyor.

Belirli bir not için şifre kaybetmeniz durumunda, epostanızı girerek şifreyi her zaman kurtarabilirsiniz. Her şey çok basit ve anlaşılır ve ZenR Notes’un temiz kullanıcı arayüzü programı daha da fazla kullanmanın kolaylığına katkıda bulunuyor.

Programla ilgileniyorsanız, aracı resmi sayfasından indirebilirsiniz . Bu taşınabilir bir programdır, dolayısıyla yüklemenize bile gerek kalmaz. Sadece indirin ve not oluşturmaya başlayınız.

ZenR Notes’ta şifre nasıl ayarlanır?

ZenR Notes’u indirmiş olmanız durumunda, bazı notlar oluşturma ve birkaç şifre ayarlama zamanı gelmiştir. Bunu nasıl yapacağınızı çözemiyorsanız, aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir:

  1. ilk önce, herhangi bir notun şifresini kaybetmeniz durumunda bir ana şifre oluşturalım ve bir kurtarma e-postası oluşturalım. Bunu yapmak için, açık ZenR Notları, daha fazla ve Güvenlik Merkezini acınız.

ZenR Notes ile Notlarınızı Şifreleyin 1

  1. Şimdi, Güvenlik korumasını geliştir seçeneğini etkinleştirin,  bir parola ayarlayın, bir e-posta ekleyin ve Ayarla’yı tıklayın.
  2. Bir ana şifre oluşturduktan sonra, Notlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir not oluşturmak için Yeni’ye gidin.
  3. Notunuzu tamamladığınızda ve bir şifre ile korumak istediğinizde, Güvenli not seçeneğine gidin, Bu notu şifreyle koru seçeneğini işaretleyin ve yalnızca bir şifre ekleyin.

ZenR Notes ile Notlarınızı Şifreleyin 2

İşte, gördüğünüz gibi, bu aracı kullanmak oldukça kolaydır. Yani, şifre korumalı notlara sahip olmak istiyorsanız, bu sizin için doğru programdır.

Aşağıdaki yorum bölümünde ZenR Notes hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın