iPhone’da takvim rengi ayarları nasıl yapılır? iPhone’da takvim rengi nasıl değiştirilir?

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber Telefon teknolojisi de hızla büyümeye başladı. Son zamanların gözdesi olan İphone telefonlar kullanıcılarının oldukça beğenisini aldı.

Apple serisi cihazlar çok beğenildi ancak Android telefonlar ile oranla kullanımı zor olduğu için kullanıcıları tedirgin etmeyi başardı. Kullanım bakımından zor olsa da bir süre sonra panellerin oldukça kullanışlı ve kolay olduğu anlaşıldı.

Son zamanlarda İPhone telefonlara gelen güncellemeler ile özelliklerine bir yenisini ekledi. Bu makalemize ise son zamanların sık sorulan İPhone cihazlarda ki takvim özelliğini ele aldık.

İPhone takvim rengi nasıl değiştirilir? Sorusunun yanıtını bu makalemizde öğreneceğiz.. Günlük hayatımızda işlerimizi, randevularımızı ve toplantılarımızı uygun olduğunuz tarihlere alıyoruz. Telefonlarda kullandığımız takvim uygulamaları ise bu anlamda oldukça işimizi kolaylaştırıyor.

İPhone telefonlarda her bir takvimdeki olaylar istenildiği gibi gösterilip, gizlenebilir ancak aktivite türüne göre farklı renkler ile sınıflandırılır.

Aslında bu durum takvim etkinliği için oldukça ilgi çekici bir özellik. Bu özellik sayesinde her bir takvim etkinliğinin hangi bölüme ait olduğunu hızlı ve kolay bir şekilde belirlememize olanak tanır. Önem sırası ve konusuna göre sınıflandırmamıza yardımcı olur.

resim 1

Takvimler İCloud’a kaydedildiği için belirlenen takvim rengini değiştirirseniz, atanan tüm takvimler bununla beraber renk değiştirecektir. Önemli olan bir diğer konu ise Apple kimliği ile oturum açıldığında tüm cihazlarda bu işlemi yapacaktır. Şimdi asıl konumuz olan iPhone’da takvim rengi değiştirme adımlarına gelelim.

iPhone’da takvim rengi nasıl değiştirilir?

1)Öncelik olarak telefonunuzda Takvim uygulamasına giriş yapın.

2)Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve ardından takvimler yazan seçeneğe tıklayın.

3)Karşınıza açılan bu ekranda mevcut cihazınızda yer alan takvimler kendi renklerinde açılacaktır.

4)Bu alanda üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz takvimi bulun ve yan kısmında yer alan I simgesine tıklayın.

5)Karşınıza çıkan ekrandan ise istediğiniz rengi seçin.

6)Sizleri karşılayan bir sonraki ekranda ise onlarca renklerden bir tanesini seçin. Bu alanda yer alan renk sizin istediğiniz tonlarda değilse özelleştir seçeneğine tıklayın Açılan yeni ekrandan farklı tonlar seçme imkanınız olacaktır.

7)Tüm bu işlemlerin ardından Takvim rengi değiştirilmiş olacak.

Bu makalemizde sizler için iPhone’da takvim rengi ayarlarını konu aldık. Sizlerde bu adımları takip ederek işlemlerinizi tamamlayın.