Ana Sayfa Mobil iPhone 7 Home Tuşu Bozulursa Ne Olur?

iPhone 7 Home Tuşu Bozulursa Ne Olur?

0

2016 yılı Ekim ayının ortalarında Türkiye’de satışa sunulan Apple iPhone 7‘de önceki cihazlara göre bazı işlevsel farklılıklar bulunuyor. Bununla birlikte Home tuşu ile ilgili de hem işlevsel hem de görsel olarak değişikliğe gidilmiş.

Önceki cihazlarda Home tuşu arızalandığı ya da tutukluk yaptığı zamanlarda cihaz ayarlarında bulunan Assistive Touch özelliği ile sanal home tuşu oluşturularak cihaz kullanımına devam edilebiliyordu. Buraya tıklayarak Assistive Touch ile ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

iPhone 7‘lerde ise Home tuşu arızalandığı ya da işlevini tam olarak yerine getirememeye başladığı zaman, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ekranda bir uyarı çıkıyor. Uyarı ile birlikte sanal Home tuşu kendiliğinden ekranda beliriyor. Cihazı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

iphonehome1

Telefonunuzu servise ulaştırana kadar sanal Home tuşu ile kullanmaya devam edebilirsiniz.  iPhone 7‘ile gelen bu yenilik, bundan sonraki iPhone cihazlarda ‘’acaba home tuşu tamamen kaldırılacak mı’’ gibi soruları da beraberinde getirdi.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.