İnternet hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Son zamanlarda internete girdiğimizde aldığımız uyarılar arasında kendisini göstermekte olan “İnternet Bağlantısı Yok; Proxy sunucusunda bir sorun var veya adres yanlış.” sorunu oldukça can sıkıcı hale gelmektedir. Bu durumun giderilebilmesi gerekli işlem ve adımları sizlerle görsel ve yazılı olarak  paylaşacağız.

  • Öncelikle İnternet Explorer (veya Google Chrome) sayfası açmayı denediğimizde karşılaştığımız durum ekranda gördüğümüz şekilde olacaktır.

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-1

  • Sayfamızın sağ üst bölümünde bulunan 3 (çizgi veya nokta) simgeli bölüme tıklayıp sonrasında açılan menülerden Ayarlar kısmına tıklayalım.

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-2

  • Açılan sayfayı aşağıya çekerek burada yer almakta olan Gelişmiş Ayarlar Göster menüsüne tıklıyoruz.

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-3

  • Gelişmiş Ayarlar Göster bölümüne tıkladıktan sonra sayfayı aşağıya indirerek burada başlığı altında Proxy Ayarları Değiştir kısmına tıklıyoruz.

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-4

  • Sonrasında açılan pencerede Bağlantılar sekmesine geçip Yerel Ağ Ayarları bölümüne tıklıyoruz

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-5

  • Bu pencerede açılan sayfada “Yerel ağınız için bir proxy sunucu kullanın (Bu ayarlar çevirmeli bağlantılarda yada VPN bağlantılarında geçerli olmaz)” kısmının solundaki bölüm işaretli olacaktır. O işareti kaldırıp Tamam diyerek sekmeleri kapatalım.

internet-baglantisi-yok-proxy-hatasi-cozumu-6

İşlemlerimiz tamamlanmıştır. İnternette dilediğiniz gibi gezinti yapabilirsiniz.

1 Yorum