iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır

Pilinizde ne kadar şarj kaldığını tahmin etmeyin. Bu makale, iPhone pil yüzdesi nasıl açılır ve bir widget kullanarak ana ekranınızda nasıl kullanacağınızı açıklar.

Basitçe:

 • Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın. Pil yüzdesi, pil simgesinin yanında sağ üst köşededir.
 • Simgeler kıpırdamaya başlayana kadar ekrana dokunun ve basılı tutun. + > Piller > Widget Stili Seçin > Araç Ekle  >  Bitti

iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır

iOS’un önceki sürümlerinde bu bilgiyi görmek için pil yüzdesi seçeneğini açmanız gerekiyordu. Değil üzerinde iPhone 12 ! Bu günlerde, pil yüzdesi seçeneği varsayılan olarak açıktır; yalnızca onu nerede bulacağınızı bilmeniz gerekir.

İpucu: Face ID’siz bir iPhone’dan yükseltme yapıyorsanız, üstteki kamera çentiği nedeniyle artık pil simgesini ve yüzdeyi aynı anda görüntülemek için yeterli yatay alan olmadığını göreceksiniz.

 • Denetim Merkezi’ni açmak için iPhone 12 ekranının sağ üst köşesinden aşağı kaydırın.
 • Ekranın sağ üst köşesinde, pil simgesinin yanında pil yüzdesi bulunur. Bu, iPhone 12’nizin ne kadar pil kaldığını gösterir.
 • Kontrol Merkezini tekrar kapatmak için yukarı kaydırın veya arka plana dokunun.

Tüm yapmak istediğiniz pil yüzdesini periyodik olarak kontrol etmekse, yapmanız gereken tek şey bu. Pil durumunu kolayca takip etmek istiyorsanız, ana ekranınıza bir widget eklemeyi düşünün.

iPhone 12’de pil yüzdesini bulmanın bir yolu Siri’ye sormaktır. Yan düğmeyi kullanarak Siri’yi etkinleştirin ve ardından “Hey Siri, ne kadar pilim kaldı?” diye sorun. Pil yüzdesi ekranda görünecektir.

iPhone 12’ye Pil Widget’ı Nasıl Eklene Bilir

iPhone 12’ye önceden yüklü olarak gelen iOS 14’teki widget’lar sayesinde. Ana ekranınıza bir pil yüzdesi widget’ı ekleye bilirsiniz.

 1. Simgeler kıpırdamaya başlayana kadar ekrana dokunun ve basılı tutun.
 2. + simgesine dokunun.
 3. Widget’lar dan Pil‘e dokunun.
 4. Kullanmak istediğiniz widget stilini seçin. Seçenekleri görmek için ileri geri kaydırın. Piller widget’ı, telefonunuza bağlı Apple Watch veya AirPods gibi Apple cihazlarının pil bilgilerini de görüntüler.
 5. Kullanmak istediğiniz için Widget Ekle‘ye dokunun.
 6. Widget ana ekranınıza eklene bilir. İstediğiniz konuma taşıyın ve ardından Bitti‘ye dokunun.

Pil yüzdenizi görmek iyi bir bilgidir, ancak pilinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmaz. Bunu yapmanız gerekiyorsa, daha uzun iPhone pil ömrü için 30 ipucumuz ve Düşük Güç Modunun nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntılarımız var .