Google Tersine Görsel Arama

Google Tersine Görsel Arama Adımları.  Google  Görsel Arama . Tersine Arama aşamaları. Benzeri bir çok soru ile karşı karşıyayız.

Gündelik hayatımızda Google olukça işimizi kolaylaştırıyordu. Google arama motoru sayesinde merak edilen, araştırılan ve bilinmesi gereken bir çok bilgiye online olarak ulaşmamız mümkün.

Son zamanların sıklıkla merak edilen tersine görsel arama  trend halini aldı.  Merak konusu olan bu işlem çok basit adımlar ile tamamlanır.  Bu işlemi ister bilgisayarda isterseniz de mobil cihazlarda kullanılır.

Bu makalemizde Google Tersine Görsel Arama işleminin kullanım aşamalarına değineceğiz. Uzun yıllar önce kullanıma sunulan Google, günümüzde dünyanın en büyük arama motorlarından bir tanesidir.  Yıllardır kullanımı devam eden Google pek çok özelliği de içerisinde barındırdı.

Bu özellikler arasında tersine resim, arama da yer aldı.

Google Tersine Görsel Arama Hakkında

Tersine görsel arama, bir görseli hangi web sitesinin kullandığını görmemize imkan tanır. Örneğin kendinize ait bir web siteniz varsa ve kendi tasarladığınız bir resmi yayımladıysanız. Ancak  bu resmin farklı siteler tarafından kullanılıp kullanılmadığını kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Fakat günümüzde çok fazla sayıda sahte sosyal medya hesapları var. Ancak Bu özellik sayesinde bir sosyal medya hesabında kullanılan resmin sahte olup olmadığını anlayacaksınız.

Bilgisayarda Google tersine  görsel arama adımları.

1)İlk olarak Google görseller sitesine giriş yapın.

2)Açılan ekranda arama kısmında yer alan fotoğraf makinesi simgesine tıklayın.

n fotoğraf makinesi simgesi

 

3)Açılan pencereye görselin bağlantısını kopyalayın.

4)Alanda yer alan kısma görsel URL  bağlantısını yapıştır kısmına görselin bağlantısını yapıştırın.

URL  bağlantısı

 

5)Hemen ardından görselle ara butonuna tıklayın.

6)karşımıza arama sonuçları gelecektir.

7)Bilgisayarımızdaki resim için resim yükle butonuna tıklayalım.

8)Açılan ekrandan dosya seç butonuna tıklayın.

9)Bu alandan bilgisayarımızda yer alan resmi seçelim.

Google bu işlem için iki farklı yöntem sunuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi görselin bağlantısı ile birlikte arama diğeri ise bilgisayar üzerinde yer alan bir resmi atabilmemize olanak sunar.

Bilgisayarlar üzerinden tersine görsel arama işlemleri oldukça basit. Sizlerde siteyi ziyaret ederek bu özelliği kullanabilirsiniz.