Ana Sayfa Mobil iOS 13’te AirPods ile Müzik Paylaşma

iOS 13’te AirPods ile Müzik Paylaşma

0

iOS cihazınızı en son iOS 13 sürümüne güncellediyseniz, müziklerinizi AirPods ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu çift bağlantı özelliği, iki kişinin aynı müziği bir iPhone veya iPad’den dinlemesini sağlıyor.

iPhone’unuzda, herhangi bir şeyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, ancak müzikleriniz hariç. Fakat bu durum artık geçmişte kaldı! Apple, iOS 13 ile, kullanıcıların AirPods ile müzik paylaşmalarına yardımcı olan bir özellik sundu. Apple, bu ikili bağlantı özelliğini (iki çift AirPods’u tek bir iPhone’a bağlayabilme) iOS 13 ile kullanıcılarına sunarken, Android kullanıcıları bu özelliği uzun zamandır kullanıyor. AirPods ile müziklerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak ister misiniz?

İki Bluetooth kulaklığı bir iPhone’a bağlamak, iOS 13’ün tartışmasız en popüler özelliklerinden biridir. Artık insanların, iki veya daha fazla kullanıcı arasında ses ve müzik paylaşımı için bu kulaklık ayırıcıyı kullanmasına gerek yok. İki kullanıcı için aynı içeriği (müziği) tek bir cihazdan dinlemek çok etkileyici (bir özellik). Bu özelliğin nasıl çalıştığını ve bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

İki AirPods (Kulaklık) Setini iOS 13’te, Tek Bir iOS Cihaz ile Eşleştirme

İki farklı AirPods kulaklık seti ile müzik dinlemek için iPhone veya iPad’inizi kullanabilirsiniz. AirPods’un yanı sıra, bu ikili paylaşım özelliği PowerBeats Pro’da da çalışıyor.

  • AirPods kulaklıklarınızı (Bluetooth ile) eşleştirdiğiniz iPhonu’unuzu (elinize) alın.
  • Ardından, iOS cihazınızda (iPhone’unuzda) Ayarlar (Settings) uygulamasını başlatın ve Bluetooth seçeneğine dokunun.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Eşleştireceğiniz ikinci AirPods kulaklık setinde, eşleştirme düğmesine basılı tutun (şarj kutusunun arkasındadır).

  • İkinci AirPods kulaklılarınız Bluetooth listesinde görünecek; şimdi, listede görünen bu ikinci AirPods kulaklık setine dokunun.

Daha sonra Bluetooth listesini kontrol ederek, her iki AirPods kulaklık setinin de bağlı olduğundan emin olabilirsiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

AirPlay menüsünü ekrana getirerek, iPhone veya iPad’inize bağlı 2 adet AirPods kulaklık setini görebilirsiniz. Ve evet; artık cihazınıza bağlı her iki kulaklık setinden de aynı müziği dinleyebileceksiniz.

Hepsi bu kadar!

 

Apple’a göre bu özellik iPhone 8 ve üzeri iPhone cihazlarda, ikinci nesil iPad Pro 12.9″ ve üzeri, iPad Pro 11″, iPad Pro 10.5″, beşinci nesil iPad, üçüncü nesil iPad Air, beşinci nesil iPad Mini ve yedinci nesil iPod Touch cihazlarda sorunsuz çalışıyor.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA