Facebook Live, sosyal ağın canlı video platformudur. Haber Feed’inizde video akışı ile ailenize, arkadaşlarınıza ve takipçilerinize canlı yayın yapmanızı sağlar.

Facebook Live’da bulabileceğiniz içerik çeşitlidir. İzlemeye değer birçok yaratıcı, eğlenceli ve düşündürücü içerik bulunuyor. Facebook Live’ı hem masaüstü hem de mobil cihazlarda nasıl izleyeceğinizi bu makalemizde anlattık.

Facebook’u Haber Akışı ile İzleyin

Facebook’ta bağlantınız olan biri (izlediğiniz bir arkadaş, sayfa, grup veya ünlü gibi) Facebook Live’da akış yapmaya karar verirse, videoları Haber Feed’inizde görünür.

Facebook Live Masaüstünde Nasıl İzlenir?

Masaüstünüzden Facebook Live videolarını daha verimli bir şekilde ayarlamayı istiyorsanız, kullanabileceğiniz iki seçeneğiniz vardır.

 1. Gezinme Panelini KullanmaMobil Cihazlarda Facebook Live Nasl zlenir 1
  Facebook Live videolarına erişmenin en yaygın yolu, “Facebook Haber Sekmesinin” sol tarafındaki gezinme panelinde bulunan özel bağlantıyı kullanmaktır.

  Keşfet bölümünde “Canlı Video” başlıklı bağlantıyı bulacaksınız. Bunu ortaya çıkarmak için “Daha Fazla Göster’i” tıklamanız gerekebilir.

  Bağlantıyı tıkladığınızda doğrudan Facebook Watch’un Canlı bölümüne yönlendirilirsiniz. Popüler canlı videolar, canlı haberler ve canlı oyun bölümlerini bulmak için sayfayı aşağı kaydırın.

  1. URL’yi kullanın

  Zaman kazanabilir ve tarayıcının adres çubuğuna hizmetin URL’sini girerek web üzerindeki herhangi bir yerden doğrudan Facebook Live sayfasına gidebilirsiniz. URL facebook.com/live şeklindedir. Sizi yukarıda açıklanan gezinme çubuğu yöntemini kullanarak aynı sayfaya götürür.

   

  Android’de Facebook Live Nasıl İzlenir?

  Facebook Live’ı Android cihazınızda izlemek istiyorsanız, haber akışınıza bir kez daha dönebilir veya özel bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Özel bağlantıyı bulmak için Facebook’u açın ve aşağıdaki talimatları izleyin:

  Uygulamanın sağ üst köşesindeki Diğer sekmesine (üç yatay çizgi) dokunun.

  Aşağı kaydırın ve Canlı Videolar’a dokunun.

  İzlemek istediğiniz videoyu seçin.

  İOS’ta Facebook Live Nasıl İzlenir?

  İOS’ta Facebook Live videolarını izleme süreci Android’deki ile aynıdır.

  Başlamak için şu adımları izleyin:

  Facebook uygulamasını açın.

  Sağ alt köşedeki Diğer sekmesine dokunun.

  Aşağı kaydırın ve Canlı Videolar’a dokunun.

  İzlemek istediğiniz videoyu seçin.