İşletmeler ve akıllı sistemler için ek bir güvenlik katmanı

Günümüzün işletmeleri ve akıllı sistem geliştiriciler, dört kritik BT güvenliği alanıyla karşı karşıyadırlar:

  • Kötü amaçlı saldırılardan, yazılımlardan ve virüslerden koruma dahil tehdit yönetimi
  • Kimlik ve web sitesi erişim noktası koruması
  • Kişisel ve işle ilgili gizli verilerin korunması
  • Bilgisayarların ve iş istasyonlarının uzaktan ve yerel takibi ve onarımı

Intel® vPro™ teknolojisi, kapsamlı güvenlik, yönetilebilirlik ve üretkenlik özellikleriyle bu ihtiyaçlara yanıt verir. Bu teknoloji, yeni Intel® Core™ vPro™ işlemci ailesinde, Intel® Xeon® E5-2600, E5-1600 ve  E3-1200 işlemci ürün ailesinde, Intel® yonga setlerinde ve bu dört kritik BT işlevini kolaylaştıran ve hızlandıran ağ adaptörlerinde entegredir.

Intel vPro teknolojisi, uygun şekilde entegredir, ancak bazı benzersiz özelliklerinin devreye alınması için kurumun ihtiyaçları ve politikalarına göre ek bir çalışma gerekebilir. Intel® Setup and Configuration Software 9.0 sayesinde, BT yöneticileri Intel vPro işlemci tabanlı bilgisayarları ya da iş istasyonlarını dakikalar içinde uygulamaya koyabilir.

Yapılan saldırıların işletim sistemine zarar vermesini önleyin

Intel vPro teknolojisi, fark edilmesi zor, sisteme sızan kötü amaçlı saldırılar ile bulut ortamında ve sanal ortamlarda çalışan kullanıcıları tehdit eden kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar. Intel® Trusted Execution Teknolojisi (Intel® TXT) ve Intel Virtualization Teknolojisi (Intel® VT)4 dahil donanım tabanlı birçok özelliği, tümü güvenlik duvarının ötesinde merkezileştirilmiş görüntü yönetimi, güvenli ağ depolama ve bant dışı koruma için bir araya getirir.

Gizli bilgilerinizi koruyun

Geleneksel hesap doğrulama yöntemleri artık yeterli değildir. Bu nedenle Intel vPro teknolojisi, Intel® Identity Protection Teknolojisinin (Intel® IPT) çevrimiçi güvenlik özelliklerinden başlamak üzere birçok entegre savunma hattı sunar gömülü tek kullanımlık parolaları, entegre açık anahtar altyapısı (PKI) ve korumalı işlem ekranı.

Intel® AES New Instructions6 standardı, ek koruma sağlar ve kullanıcı üretkenliğini etkilemeden verileri dört kat daha hızlı şifreleyebilir.7 Teknoloji, yüksek kaliteli rasgele sayılar üreten donanım tabanlı şifreleme Intel® Secure Key8 teknolojisine sahiptir ve daha güvenli etkileşimler için daha güvenilir veri şifreleme olanakları sunar.

Tüm güvenlik ihlallerine karşı hızlı çözüm

Intel vPro teknolojisi donanıma gömülü olduğundan, yeteneklerine; sabit sürücüden, işletim sisteminden ve yazılım uygulamalarından bağımsız olarak önyükleme öncesi ortamda erişilebilir ve bu yetenekler yönetilebilir. Böylece yönetim, bu alanlardaki sorunlardan daha az etkilenir. Sistemin güç durumu ya da işletim sisteminin durumu ne olursa olsun bilgisayara veya iş istasyonuna uzaktan erişim sunar.

Hazırlayan:Murat Nalcı