E-devlet üzerinden konteyner ev başvurusu nasıl yapılır? Sorusu geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında oldukça yaygınlaştı. Tüm dünyayı yasa boğan deprem felaketi sonrasında toplum büyük bir oranda hüsrana uğradı. Yaşanan doğal afet sonrasında bir çok ev, iş yeri, eğitim kurumu oldukça hasar aldı.

Deprem den etkilenen insanlar çeşitli sorular ve sorunlar ile karşı karşıya kaldı. En önemli sorun olan barınma sorunu kullanıcıların çözüm istediği en önemli sorunlardan biri oldu.

Bu makalemizde deprem den etkilenen vatandaşlarımız için konteyner ev başvurusu aşamalarına değinmeyi hedefledik. Bu işlem ilk başta duyulduğunda son gibi geliyor fakat oldukça kolay yöntem ile sizlerde E-devlet üzerinden konteyner ev başvurusu yapabileceksiniz. Şimdi hep birlikte E-devlet üzerinden konteyner ev başvurusu nasıl yapılır sorumuzun yanıtını alalım. Aşağıda sizler için paylaştığımız aşamaları adım adım takip ederek sonuca en kolay yöntem ile ulaşabilirsiniz. Edevlet Üzerinden Konteyner Ev Başvurusu.

E-devlet üzerinden konteyner ev başvurusu

1)Yapmanız gereken ilk işlem e-devlet hesabınıza uygulama yada tarayıcı üzerinden  giriş yapın.

2)Açılan sayfa ana sayfanız olacaktır. Bu alanda arama bölümü yer almaktadır. Bu alana afetzede yazalım.

3)Sayfanın alt kısmında yazan afetzede barınma desteği başvurusu yazan başlığına tıklayın.

Edevlet Üzerinden Konteyner Ev Başvurusu
E-devlet üzerinden konteyner başvurusu

4)Karşınıza açıla ekranda sizden birkaç önemli bilgi isteyecektir. Bu alanda sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayın.

5)Bu alanda e-devlet üzerinde kayıtlı olan adres bilgileriniz zaten veri tabanı üzerinden direk sayfaya eklenecektir. Fakat sizler gene de bilgileri detaylı okuyun ve bir hata varsa düzenlemelisiniz.

6)Tüm bu işlemlerden sonra sayfanın en alt kısmında onaylamanızı isteyen 2 tane kutucuk olacaktır.  Bu kutucukları işaretleyelim.

kutucuk
E-devlet üzerinden konteyner başvurusunda bulunma

7)Son adımda ise sayfanın en at kısmında yer alanda Başvur butonuna tıklayın.

Yukarıda yer alan tüm işlem adımlarını tamamladıktan sonra artık başvuru işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Depremden etkilenen evi yıkılan yada hasar alan vatandaşlarımız e-devlet uygulaması sayesinde başvuru yaparak konteyner ev için ilk adımı atmış olacaktır.  Sizlerde bu konu da konteyner ev başvurusu yapmak istiyorsanız yukarıda yer alan adımları tamamlayın.

Bir sonraki yazımız BiP acil durum butonu nedir konusuna sayfamızdan göz atabilirsiniz.