Ana Sayfa Destek Instagram’da Nasıl Grup Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Instagram’da Nasıl Grup Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

0
Instagram’da Nasıl Grup Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Kısa zaman periyotlarında ve kullanıcı memnuniyeti odaklı geliştirilen ve eklenen yeni özellikleri ile en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da grup oluşturma işlemini ekran görüntüleri ile bu makalemizde anlatacağız. Instagram’da grup oluşturabilir, gruba arkadaşlarınızı ekleyebilir ve bu gruba isim verebilirsiniz.

  • İşlemlerimize, cihazımızdan Instagram uygulamasını açıp, Instagram hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz.
  • Instagram’da grup oluşturmak için sağ üst köşedeki ‘+’ simgesine tıklayalım.

Instagram’da Nasıl Grup Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

  • Açılan pencerede ‘Kime’ bölümüne tıklayıp, gruba eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın kullanıcı adını yazalım. ‘Mesaj yaz’ bölümünde, sohbeti başlatmak için mesaj gönderebilirsiniz. Bu gruba ad ver’ bölümünde, gruba vermek istediğiniz ismi belirleyebilirsiniz.

  • Mesaj gönderme işleminizden, sonra grubunuz açılmıştır. Arkadaşlarınızla grup üzerinden video ve fotoğraf gönderebilir, mesajlaşabilir ve aynı zamanda grubunuza (başka) arkadaş(lar) ekleyebilirsiniz. Arkadaş eklemek için sağ üst köşedeki sembole tıklayıp, ‘kişi ekle’ üzerinden eklemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazıp ekleyebilirsiniz.

  • Kişi ekleme işlemi tamamlandı ise, sağ üst köşedeki Bitti’ butonuna tıklayınız. Eklemek istediğiniz kişiler hakkında Instagram tarafından sizlere, ‘Bu konuşmadaki ve önceki mesajların tümünü görecek.’ uyarısı gelecektir. Yani ikinci eklemek istediğiniz kişiler, grubu oluşturduğunuz andan itibaren yazılan bütün mesajları, gönderileri, ayrıca paylaştığınız bütün fotoğrafları görecek bilgisini vermektedir. ‘Tamam’ seçeneğine tıklayınız. Instagram grup oluşturma işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.