Instagram’da Nasıl Anket Yapılır? (Resimli Anlatım)

Dünya genelinde kullanım oranı en yüksek sosyal medya plaftormlarından biri olan Instagram’da son yayımlanan güncelleştirme ile, uzun zamandır beklenen anket özelliği nihayet uygulamaya eklendi. Twitter tarafından neredeyse 1 sene evvel başlatılan anket özelliğinin Instagram’a yeni bir soluk katması bekleniyor.

Peki yeni gelen anket özelliği nasıl kullanılıyor?

Akıllı cihazınızda bulunan Instagram uygulamasını güncellemenizin ardından, anket özelliğini kullanmak için öncelikle anlık resim veya video çekmeniz gerekiyor. Gün içerisinde, yakın zamanda çektiğiniz resimler üzerinde de kullanabildiğiniz anket uygulamasını, Hikaye’ler bölümünde bulunan anlık gönderi paylaşım çıkartmaları arasından, Anket seçeneğini seçerek aktifleştirebiliyorsunuz.

Instagram’da Nasıl Anket Yapılır? (Resimli Anlatım)

instagram anket 2

instagram anket 3

Anketinize eklemek istediğiniz soruyu tamamen kişiselleştirebiliyorsunuz ve klasik olarak gelen Evet/Hayır seçenekleri de, sizin isteğinize göre özelleşebiliyor. Takipçileriniz tarafından anlık gönderilerinizin olduğu alanda görülebilen anketinize verilen cevapları, yine anlık gönderilerinizi görüntüleyen kişileri takip ettiğiniz alandan konrol edebiliyorsunuz. Anketi görüntüleyen kullanıcılar ankete bir yanıt verdilerse, verdikleri yanıtın etiketi, anlık görüntüleyen kişi listesinin hemen yanında yer alıyor.