Instagram'da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır

Instagram’da Kaybolma Modu nasıl kapatılır: Instagram’da gizli konuşmaları nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağımız bu yazımızda, Instagram Kaybolma Modu hakkında bilgileri bulacaksınız.

Instagram’da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır

Harika bir Kaybolma Modu özelliğini kullanarak  Instagram özel olarak sohbet etmenize olanak tanır . Bu, mesajlarınızın görüldükten sonra kaybolacağı anlamına gelmektedir.

Ancak bazen Instagram da bu özelliği kullanmak istemeyebilir ve mesajlarınızı görünür tutmayı tercih edebilirsiniz. Merak etme; seni koruduk. Bu blog, Vanish Mode’u kapatma adımlarında size yol gösterecektir.

Kullanımıyla ilgili bazı ipuçları ve püf noktaları  sizinle paylaşacağız, bu gizli sohbet özelliğini neden kullanmak isteyebileceğinizi tartışacağız, sunduğu güvenlik ve gizlilik avantajlarını açıklayacağız ve son olarak sohbetteki diğer kişinin Kaybolma Modu’nu kapatıp kapatamayacağı hakkında daha fazla Instagram sohbet uzmanı olmaya hazır olun.

Instagram'da Kaybolma Modu Kapatma
Instagram’da Kaybolma Modu Kapatma

Instagram’da Kaybolma Modu nedir?

 Instagram’daki Kaybolma Modu, mesajlarınızı daha güvenli ve özel hale getirmekle ilgilidir . Bir arkadaşınızla sohbet ettiğinizi hayal edin ve mesajlarınızı görür görmez kayboluyorlar; sanki bir sihir gibi, hiçbir yerde görülmüyorlar.

Özel bir görüşmede Kaybolma Modu’nu açtığınızda olan da tam olarak budur. Kaybolma Modu hem Instagram hem de Messenger sohbetlerinde kullanılabilir .

Bu sadece metin değil. Resim, video ve daha fazlasını gönderebilirsiniz; hepsi görüldükten sonra ortadan kayboluyor .

Eğer işleri çok gizli tutmak istiyorsanız bu özellik harikadır. Belki kısa bir mesajınız, komik bir tepkiniz veya sonsuza kadar aklınızda tutmanız gerekmeyen bir bilginiz olabilir. Böyle anlar için Kaybolma Modu mükemmel bir seçimdir.

Instagram'da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır
Instagram’da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır

Hesabınızda Instagram Vanish Modu nasıl etkinleştirilir?

Profilinizde Vanish Mode’u etkinleştirmek basittir. Öncelikle Instagram uygulamanızın son sürüm olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra, özel olarak mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin ve onunla bire bir sohbet açın. Kaybolma Modunu etkinleştirmek için sohbeti yukarı kaydırın, artık hazırsınız.

Kaybolma Modu’nu yalnızca güvendiğiniz biriyle kullanın. Etkinleştirildiğinde bir kişinin şunları yapması mümkündür:

Instagram’da Kaybolma Modu kapatmadan önce mesajın ekran görüntüsünü veya ekran kaydını alın. Böyle bir durumda bir uyarı alacaksınız.

Kaybolan bir mesajı kaybolmadan önce yakalamak için bir kamera veya başka bir cihaz kullanın.

Instagram’da Kaybolma Modu0 nasıl kapatılır ile ilgili diğer ayrıntılara bakabiliriz.

Instagram’ın Kaybolma Modu Kapatma işlemi Snapchat’inki gibi çalışır , ancak yalnızca etkinleştirdiğinizde açılır. Ayrıca, bu özelliğin grup sohbetleri için değil, yalnızca bire bir sohbetler için olduğunu unutmamak önemlidir.

Kaybolma Modu’nu kullanırken herhangi biri mesajlarınızın ekran görüntüsünü alırsa anında bilgilendirilirsiniz ve aynı durum, bu kişinin mesajlarının ekran görüntüsünü alırsanız da geçerlidir. Instagram sohbetinizde Kaybolma Modu’nu kullanmayı bırakmak istiyorsanız aşağıdaki adımları birlikte hep inceleyelim

Adım 1:  Instagram uygulamasını açın

Instagram uygulamasını iOS veya Android cihazınızda başlatın. Instagram hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.

Adım 2: Instagram sohbetini açın

Ekranınızın sağ üst köşesinde bulacağınız Messenger veya DM simgesine dokunun .

Adım 3:Sohbeti açın Ardından Kaybolma Modu özelliğini kapatmak istediğiniz sohbeti açın.

Bu sohbetin üst kısmında “ Kaybolma Modu ” işaretini ve açık mesajı göreceksiniz .

Adım 4: Kaybolma Modu’nu kapatın

Kaybolma Modu’nu kapatmak için sohbet ekranınızın altından yukarı kaydırmanız yeterlidir. Bu kadar. Bu özel görüşme için Kaybolma Modu’nu başarıyla kapattınız ve önceki mesajlarınızı sohbette tekrar görebilmelisiniz.

Ayrıca kaybolan mesaj modunu kapatmak isterseniz yine aynı şekilde sayfanın altından yukarı doğru parmağınızı kaydırarak bu modu kapatabilirsiniz.

Instagram'da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır
Instagram’da Kaybolma Modu Nasıl Kapatılır

Instagram Vanish Mode’u kullanmaya ilişkin ipuçları ve püf noktaları

Instagram’da Kaybolma Modu’nu kullanırken birkaç noktanın hatırlanması önemlidir.

Kaybolma Modu karşılıklıdır , yani onu açtığınızda sohbetteki diğer kişi de bu modu açacaktır ve onlar da bundan haberdar olacaktır.

Instagram Kaybolma Modu kapatıldığında  yalnızca Instagram’da takip ettiğiniz veya mesaj gönderdiğiniz kişilerle kullanabilirsiniz.

Bu özellik yalnızca birebir görüşmeler için yapılmıştır . Bir grup sohbetinde kullanmaya çalışırsanız işe yaramaz.

Kaybolma Modundayken ekran görüntülerine ve ekran kayıtlarına dikkat edin. Birini alırsanız, diğer kişi bir bildirim alacaktır .

Mesajlar kaybolduktan sonra bile 14 güne kadar raporlanabileceklerini , ancak artık görünür olmayacaklarını unutmayın. İnstagram kaybolma modu nasıl kapatılır ile ilgili makalemizi sizinle paylaştık umarız yararlı olmuştur.

ilişkili diğer makaleler göz atabilirsiniz.