Instagram Yorum Güncelleme

Bu yazımızda sizlere Instagram yorum güncelleme konusu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram, paylaşmış olduğunuz bir yorumu düzenlemenize izin vermez.

Ancak, Instagram’da paylaşmış olduğunuz yorumu silebilir ve onun yerine yeni bir tane paylaşabilirsiniz.

Hem Instagram’ın Android ve iPhone uygulamasında, hem de Instagram web sitesinde, bir yorumu silebilir ve yeni bir yorum paylaşabilirsiniz.

Bir fotoğrafı veya videoyu beğendiğinizi ifade etmek ya da bir paylaşım ilgili bir sorunuz varsa veya bir arkadaşınızın paylaştığı metinsel içeriğe yanıt vermek istiyorsanız, Instagram yorumları, diğer kullanıcılarla etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

Peki ya paylaştığınız bir yorumda korkunç bir yazım hatası olduğunu sonradan fark ettiyseniz? İşte, Instagram yorum güncelleme hakkında bilmeniz gerekenler!

Instagram’da Paylaştığınız Bir Yorumu Düzenleyebilir misiniz?

Instagram yorum güncelleme işlemine izin vermez. Ancak, paylaştığınız yorumları silebilirsiniz ve yeni bir yorum oluşturarak paylaşabilirsiniz.

Kullanıcıların Instagram‘da paylaştığı bir yorumu silme işlemi, cep telefonu uygulamalarında ve bilgisayarda biraz farklıdır. Ancak bu işlemi her mobil uygulamada hem de bilgisayarda yapmak oldukça kolaydır.

Instagram Uygulamasında Bir Yorumu Silme ve Yeni Bir Yorum Paylaşma

Mobil cihazlarda Instagram yorum güncelleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • İlk olarak Android veya iPhone cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
  • Daha sonra, silmek istediğiniz yorumu bulun. iPhone kullanıyorsanız, parmağınızı yoruma basılı tutun ve yorumu sola kaydırın. Android kullanıyorsanız yoruma dokunun ve basılı tutun.
  • Kullandığınız telefona bağlı olarak, yorumunuzun yanında kırmızı veya mavi bir arka plana sahip bir çöp kutusu simgesi göreceksiniz. Çöp kutusu simgesine dokunun.

Instagram Yorum Güncelleme

  • Çöp kutusu simgesine dokunduktan sonra yorumunuz hemen silinecek. Ve ardından, uygulama ekranının üst kısmında, silme işleminin gerçekleştiğini bildiren kırmızı bir başlık ekrana gelir. Sildiğiniz yorumu geri almak isterseniz, bu kırmızı başlığa dokunabilirsiniz.

Instagram Yorum Güncelleme

  • Düzenleyip güncellediğiniz yeni bir yorumu yeniden paylaşmak için, gönderinin altındaki metin balonuna dokunmanız ve yeni yorumu yazmanız yeterli. Yorumunuzu yazdıktan sonra Gönder (Post) butonuna dokunun.

Instagram Yorum Güncelleme

Instagram Web Sitesinde Bir Yorumu Silme ve Yeni Bir Yorum Paylaşma

Windows ya da Mac bilgisayarlarda Instagram yorum güncelleme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın!

  • Windows ya da Mac bilgisayarınızda bir web tarayıcı açın https://www.instagram.com adresine gidin.
  • Giriş yapmadıysanız, Instagram hesabınızda oturum açın. Ve ardından, sileceğiniz yorumu bulun.
  • Mouse imlecini, sileceğiniz yorumun üzerine getirin. Ve ardından, yorumun altında yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine tıklayın.

Instagram Yorum Güncelleme

  • Ekrana gelen pencerede Sil (Delete) menüsüne tıklayın.

Instagram Yorum Güncelleme

Not: Instagram web sitesi, silme işleminden sonra, silme işlemini geri alabileceğiniz bir banner göstermez.

  • Düzenlediğiniz ve güncellediğiniz yeni bir yorumu yeniden paylaşmak için, fotoğrafın veya videonun altındaki Yorum ekle… (Add a comment…) yazan alana tıklayın. Daha sonra, yorumunuzun güncel halini bu alana yazın. Ve ardından Yayınla (Post) menüsüne tıklayın.

Bu yazımızda sizlere Instagram yorum güncelleme konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Instagram Yorum Güncelleme

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme 26 Kasım 2022 Yazar Mustafa Akdemir