iPhone14 açık ekran kapatma aşamaları nelerdir? İPhone cihazınızda açık ekranı nasıl kapatacağınızı düşünüyorsanız doğru adrestesiniz demektir.  Günümüzde tercih edilen Apple serisi telefonlar özellikleri ile kullanıcılarını cezbediyor.

Apple’ın en yeni sürümü amiral gemileri olan 14 Pro ve 14 Pro Max, daha önce hiçbir İPhone serisinde olmayan özellikleri ile kullanıcılarını karşıladı.

iPhone 14   serisinin Pro sürümlerindeki yeni özelliği olan hep açık ekran kullanımı ekran kilitlendikten sonra da ekranı açık tutmaya yarıyor. Bu özellik sayesinde önemli bildirimleri anlık görüyor ancak başkalarının da ekranda bu bildirimlerine sebep oluyor.

Gelen güncellemeler sayesinde birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılarının beğenisini alan Apple zaman zaman bazı olumsuzluklara yol açabiliyor. Örneğin hep açık ekran özelliği ile siz önemli bilgilerinize anlık ulaşıp zaman kazanıyor fakat çevrenizdeki kişilerin de bilgilerinize izinsiz erişmesine izin vermiş oluyorsunuz.

Telefon kullanımı bakımından gelen bu özellikler aşına olmak biraz zor olabiliyor. Telefonunuzu kilitledikten sonra İPhone Pro Max ve İPhone 14 Pro  cihazınızın ekranının neden açık kaldığını mera ediyorsanız aşağıda yer alan metne bir göz atın.

iPhone14 Açık Ekran Kapatma

iPhone 14 Pro neden açık kalır?

Bu durumun sebebi Yeni Hep Açık Ekran nedeniyle, telefonunuzu kilitlediğiniz zaman Pro max veya İPhone 14  ekranı açık kalacaktır.

Bir diğer adı yani kullanıcılar arasında bilinen adı AOD (Always on Display) ekranı sadece 1 Hz gibi düşük bir frekansta açık tutarak önemli bilgileri kolayca ulaşmanızı sağlar.

Şimdide iPhone14 açık ekran kapatma adımlarına geçelim.

iPhone 14  Pro hep açık ekran kapatma adımları

Bu özellik bazı kullanıcılar için iyi olsa da bazı kullanıcılar için dikkat dağıtıcı olabiliyor. İPhone’ nin sunuş olduğu bu özelliği cihazınızın ayarlar kısmından kolaylıkla devre dışı bırakıp tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Sizlerde iPhone 14 Pro hep açık ekranını kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları inceleyelim.

1)Telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın.

2)Açılan ekranda yer alan Ekran ve Parlaklık seçeneği de gidin.

3)Karşınıza açılacak ekrandan Hep açık seçeneğine dokunun ve Hep açık ekranı özelliğini kapatın.

Bu makalemizde sizler için iPhone 14  açık ekran kapatma özelliğini inceledik. Umarım sizler için faydalı olmuştur. Bu ve benzeri konular için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıradaki konumuz: iOS 14 özellikleri