iOS 16 iPhone dikte çalışmıyor sorunu geçtiğimiz aylarda gelen İOS 16 güncellemesi ile bir çok kullanıcının bildirimde bulunmasına ortam hazırladı. Sizlerde gelen bu güncellemeden dolayı bu sorunu yaşıyorsanız ancak çözümü için cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

İOS 16 güncellemesi ile beraber birbirinden farklı onlarca özelliğe sahip olduk fakat zaman zaman bazı sorunlara sebep oldu. Bu sorunlardan bir tanesi de iOS 16 iPhone dikte çalışmıyor sorunu olarak karşımıza çıktı. Peki yaşanılan bu sorunun bir çözüm yolu var mı? Varsa hangi yöntemleri izlemeliyiz. Bu makalemizde sizler için Apple’ın sunmuş olduğu iOS 16 iPhone dikte çalışmıyor konusunu tüm detayları ile ele aldık.

Yaşanılan bu sorunun birden fazla çözüm aşaması var. Bizler e makalemizde sizler için bu aşamaları paylaştık. Aşağıda yer alan konuları inceleyerek ancak sizlerde telefonlarınızdan bu aşamaları uygulayarak çözüme kavuşabilirsiniz.

iOS 16 iPhone Dikte Çalışmıyor

1)Hücresel veriyi kapatıp açmak;

*Apple cihazınızın hücresel verisini kapatıp yeniden açın. Telefonun sunmuş olduğu konuşmayı metne döndürme teknolojisini düzgün kullanmak istiyorsanız hızlı ve kaliteli bir internet gerekmektedir. Bu sebepten dolayı internet bağlantılarınızı kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

2)Ağ ayarlarını sıfırlamak;

*Telefonunuzun dan sırası ile Ayarlar-Genel-İPhone’ u Aktar veya Sıfırla -Sıfırla-Ağ ayarlarınız sıfırla adımlarını takip edin. Ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir.

3)Sri ve Dikte’nin kısıtlanmadığını kontrol edin;

*Telefonunuzdan bu özellik kısıtlanmıştır. Bu konuda emin olmak için. Sırası ile Ayarlar- Ekran süresi- İçerik ve Gizlilik Sınırlaması seçeneklerine dokunun. Hemen ardından Siri ve Dikte’ nin  açık olup olmadığını kontrol edin

4)Siri ve Dikte özelliklerini yeniden ayarlamak

5)Kullanmış olduğunuz telefonunuzun en son  İOS sürümüne güncellemelisiniz.

*Bu işlemi telefonunuzun ayarlar kısmına giderek sistem alanından güncellemelisiniz.

6)Telefonunuzun mikrofonunu kontrol etmelisiniz.

7)Yapmanız gereken son işlem cihazınızı fabrika ayarlarına almak yani sıfırlamaktır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz aşamalar içinden  Dikte’ deki mikrofon simgesi gri renkte ise ilk iki seçenek yeterli olacaktır.

Bu makalemizde sizler için iPhone dikte çalışmıyor sorununun birden fazla çözüm yoluna eğindik. Umarım makalemiz siler için faydalı olmuştur. Sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız yukarıda yer alan maddeleri inceleyebilirsiniz.