Ana Sayfa Sosyal Medya ‘Instagram’ Yavaşlık Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

‘Instagram’ Yavaşlık Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)

0
‘Instagram’ Yavaşlık Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Son zamanlarda yaşanan en büyük problemlerden biri haline gelen ‘Instagram’da yavaşlık sorununun çözümüne yönelik birkaç bilgi vereceğiz.
Kısa süre içerisinde 600 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşan ‘Instagram’da son zamanlarda yaşanan yavaşlık problemi, birçok kullanıcı için kronik ve can sıkıcı bir sorun haline geldi. Video izlerken ya da takip ettiğimiz kullanıcının profiline giriş sağlarken, yavaşlıktan dolayı sayfanın açılmadığı durumları sizler de yaşamışsınızdır. Bu durum karşısında nasıl bir işlem yapılacağını bilemeyen ‘Instagram’ kullanıcıları için, sorunun çözümüne yönelik gerekli araştırmayı gerçekleştirdik. Çözüme yönelik yapılabilecek işlemler için aşağıdaki adımları takip uygulayabilirsiniz.

‘Instagram’ Yavaşlık Sorunu ve Çözümü (Resimli Anlatım)
• ‘Instagram’da yaşadığınız yavaşlık sorunu ile ilgili olarak, Wi-Fi ya da mobil veri internet bağlantınızı kesip tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bu işlem cihazınızın IP ve DNS ayarlarını ve dolayısıyla internet bağlantınızı yenileyecektir ve sorun, IP/DNS kaynaklı ise düzelmiş olacaktır. Bu işlemi sağladıktan sonra hala sorun devam ediyor ise farklı bir internet bağlantısı üzerinden giriş yapmayı deneyerek sorunun, kullandığınız internet hattından kaynaklanıp kaynaklanmadığını test edebilirsiniz.
• Farklı Wi-Fi bağlantısında veya mobil hatta herhangi bir sorun yok ise, bu durumda Wi-Fi olarak bağlandığınız modemi kapatıp açarak işlem deneme yapabilirsiniz. Mobil hattınızda yavaşlık sorunu yaşıyorsanız, APN/İnternet ayarlarınızı kontrol edebilir ve hatta bu ayarları sıfırlayıp yeniden yapabilirsiniz.

• Bu işlemleri yaptıktan sonra hala bir sonuç elde edemediyseniz, bağlantı sağladığınız mobil cihazınızı kapatıp tekrar açmanızda fayda bulunmaktadır. Cihazda, kullanmadığınız fakat arka planda çalışan uygulamalar ve işletim sistemi tarafından kullanılmayan açık servisler, cihazınızın donanım kaynaklarını (işlemci, RAM, GPU, vs.) kullanarak bu yavaşlığa sebep olabilir. Telefonunuzu kapatıp-açmak, sorun bu nedenden kaynaklanıyorsa, sorunu çözecektir.


Yaptığımız işlemler sonuç vermediyse birkaç işlem daha bulunmakta.
• Telefonunuzun güncellemelerinin açık olup olmadığının kontrolünü sağlamanız gerekiyor; ‘Instagram’ın son sürümünü kullanmıyor iseniz bu da yavaşlık sebebi olacaktır.
• Dolayısıyla telefonunuzda kullanım sağlamış olduğunu uygulamayı silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

• Bu işlemi, Android kullanıcısı iseniz ‘Play Store’; ‘Apple’ kullanıcısı iseniz ‘Apple Store’ üzerinden sağlayabilirsiniz. Bu işlem mutlaka işe yarayacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA