Instagram trend seslerle video oluşturma adımları nelerdir genel bir açıklamayı sizlere hazırladık.

Özellikle de instagram da son dönemin popüler olan Reels özelliği sayesinde tüm ilgileri üzerine çekmeyi başardı. Bir çok Instagram kullanıcısı kendi reels videolarını oluşturup bu özelliğin tadını çıkardı. Fakat bazı kullanıcılar daha çok dikkat çekmek için bazı arayışlar içerisine girdi.

Yapılan incelemelere göre aslında bu konudaki amaca ulaşmak oldukça basit. Sadece son dönemlerin trend’i olan sesleri yani müzikleri kullanmak yeterli.

Bir çok kullanıcı Instagram trend seslerle video oluşturma konusu hakkında çeşitli arayışlara başladı. Bizlerde bu makalemizde sizler için dev sosyal medya ağı olan kullanıcılara sunmuş olduğu bu konuya yer verdik.Trend seslerle video oluşturma adımları hakkında bilinmesi gerekenler ancak bilmeyen kullanıcılar için adımlarını derledik. Hep beraber aşağıdaki adımları inceleyelim.

l
Instagram Trend Seslerle Video Oluşturma

Instagram trend sesleri kullanarak video oluşturma

1) İlk olarak yapmanız gereken Instagram uygulamanıza giriş yapmaktır. Uygulamaya giriş yapmadan önce instagram’ın telefonunuzda güncel olduğundan emin olun ve kontrol edin. Güncel değilse işleme başlamadan önce uygulamayı güncelleyin.

2) Uygulamanın güncel olduğuna eminseniz hesaba giriş yapın.

3) Hesabınızın sağ alt kısmında yer alan profil simgesine dokunun.

4) Hemen ardından profil sayfanız gelecektir. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan Kare içerisindeki + simgesine dokunun.

5) Bir sonraki pencerede ise birbirinden farklı menüler sizi karşılayacak. Bu alanda Reels Videosu yazan menüye dokunun.

6) Sayfanın alt kısmında yer alan Şablonlar menüsüne tıklayın ancak bu alandan istediğiniz şablonu seçin. Ardından şablonu kullan butonuna tıklayın.

7) İlerleyin bir sonraki alandan ise medyalar yazan butona dokunun ve istediğiniz resimleri galerinizden ekleyin.

8) ileri yazan butona tıklayın fakat bu alanda belirtelim ki birden fazla fotoğraf ekleyerek de videonuzu oluşturabilirsiniz.

9) Müzik yazan kısımdan istediğiniz müzikleri ekleyerek videonuzu tamamlayın.

Tüm işlemler bu kadar basit ancak trend seslerle video oluşturmak daha çok etkileşim sağlayacağı için sizler için oldukça faydalı bir özellik.

Bir sonraki konumuz Instagram paylaşım güncelleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz.