İnstagram İsim değişikliği neden yapılamıyor
İnstagram İsim Değiştirme Sorunu

Bu yazımızda sizlere Instagram paylaşım güncelleme konusu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Instagram’da paylaştığınız bir gönderiyi düzenlemek için, sağ üst köşesinde yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine dokunun. Ve ardından, açılan menü listesinde Düzenle (Edit) menüsüne dokunun.

Paylaştığınız gönderinin başlığını güncelleyebilir, arkadaşlarınızı veya takipçilerinizi etiketleyebilir, konum ekleyebilir ve alt metnini değiştirebilirsiniz.

Hata Instagram paylaşımınızı silebilir ve gönderiyi düzenlemek yerine, yeni bir gönderi oluşturabilirsiniz.

Birçok sosyal medya platformunun en sinir bozucu dezavantajlarından biri de, bir gönderiyi paylaştıktan sonra düzenleyememenizdir.

Fakat Instagram söz konusu olduğunda, hemen her zaman otomatik klavye düzeltme hatalarına kurban giden kullanıcılar oldukça şanslıdır. Platform, kullanıcıların, paylaşımlarını hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemesine ve güncellemesine olanak tanır.

Örnek vermek gerekirse, Instagram’da paylaştığınız bir fotoğrafa veya videoya ait başlık veya alternatif metin (yorum) gibi öğeleri değiştirebilirsiniz.

Instagram, görme engelli kullanıcılarına yardımcı olmak amacıyla, otomatik olarak alternatif metin oluşturmak için nesne tanıma teknolojisini kullanır. Ancak bu otomatik metinler (mesajlar) her zaman bu kişiler için yeterince yararlı ve kullanışlı değildir. Bu nedenle alternatif metninizi (mesajınızı, yorumunuzu) düzenlemek, profilinizi daha kapsayıcı ve erişilebilir hale getirmede oldukça önemlidir.

İşte, bir Instagram paylaşımınızı ister Android’de ister iPhone’da düzenlemek ve güncellemek için yapmanız gerekenler!

Instagram Paylaşımınız Nasıl Güncelleyebilirsiniz?

Instagram profilinizde paylaşmış olduğunuz gönderileri düzenlemek oldukça basit bir işlemdir.

 • İlk olarak Android veya iPhone telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.
 • Uygulama ekranının sağ alt köşesinde yer alan, küçük dairesel simge şeklindeki, profil resminize dokunun.

Instagram Paylaşım Güncelleme

 • Gelen ekranda düzenlemek istediğiniz gönderiye dokunun.
 • Ardından, gönderinin sağ üst köşesinde yer alan ⋯ (üç nokta) simgesine dokunun.
 • Açılan menü listesinde Düzenle (Edit) menüsüne dokunun.

Instagram Paylaşım Güncelleme

 • Gönderiye eklediğiniz altyazıyı tercihinize göre ve uygun gördüğünüz şekilde düzenleyin. Bu ekranda ayrıca kişileri etiketleyebilirsiniz. Gönderideki fotoğrafın veya videonun sol alt köşesindeki simgeye dokunarak, alternatif metni de düzenleyebilirsiniz. Ve ayrıca gönderinin üst kısmındaki yer alan Konum Ekle menüsüne dokunarak konum da ekleyebilirsiniz.
 • Düzenleme ve güncelleme işlemini tamamladığınızda, gönderide yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için ekranın sağ üst köşesinde yer alan Bitti (Done) menüsüne dokunun.

Instagram’da Paylaşım Yapma

Paylaştığınız gönderiyi düzenleyebileceğiniz gibi silebilir ve yeni bir gönderi de oluşturabilirsiniz. Instagram profilinizde yeni bir gönderi oluşturmak ve paylaşmak oldukça kolaydır.

 • Öncelikle Android ya da iPhone cihazınızda Instagram uygulamasını açın.
 • Ardından, ekranın sağ üst köşesinde yer alan + (artı) simgesine dokunun.

Instagram Paylaşım Güncelleme

 • Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçin. Ve ardında, ekranın sağ üst köşesinde yer alan İleri (Next) menüsüne dokunun.

Instagram Paylaşım Yapma

 • Gönderinize filtreler ekleyin; tercihinize göre ve uygun gördüğünüz şekilde düzenleyin. Paylaşacağınız gönderiyi tam istediğiniz şekilde oluşturduktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan İleri (Next) menüsüne dokunun.

Instagram Yeni Gönderi Oluşturma

 • Ekrana gelen bir sonraki sayfada gönderinize bir başlık belirleyin.

Instagram Yeni Paylaşım Oluşturma

 • Daha sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan Paylaş (Share) menüsüne dokunun.

Gönderinizi paylaştıktan sonra hatalar tespit ettiyseniz, onu istediğiniz hale getirmek için hızlıca düzenleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Instagram paylaşım güncelleme konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Instagram Paylaşım Güncelleme

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Son Güncelleme 25 Kasım 2022 Yazar Mustafa Akdemir