Ara ara bir çok video platformu için sorulan sorulardan biri video nasıl indirilir. Bu yazımızda Instagram uygulamasız video indirme adımları nelerdir buna değineceğiz.

Son dönemlerin popüler sosyal medya platformu olan Instagram toplumun vazgeçilmezi oldu. Uygulama  hız kesmeden yeniliklerine bir yenisini eklemeye devam ediyor. Bir çok rakip uygulamaya kıyasla instagram ilk sıralardaki yerini korumaya devam ediyor.

Dev sosyal medya platformu olan uygulama kullanıcılarına birbirinden farklı onlarca özellik sunuyor. Özellikler sayesinde kullanıcılar keyifli zaman geçiriyor fakat zaman zaman çeşitli sorumlar ile karşılaşabiliyor.

Özellikle de Instagram da sevdiğimiz videoları indirmek konusunda oldukça sorun yaşıyoruz. Uygulamanın bu konuda kullanıcılara sunmuş olduğu video indirme uygulamaları var ancak bu uygulamalar zaman zaman bir sorun oluşturuyor.

Son zamanlarda kullanılan bu video indirme programlarında hesap bilgilerimizi ekleyerek oturum açıyoruz. Bu durumdan dolayı bilgilerimizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilme olasılığı yüksektir.

Bu ve benzeri sorunları yaşamak istemeyen bir çok kullanıcı mevcut. Tabi ki bizlerde kişisel bilgilerimizin başkalarının eline geçmesini istemeyiz ancak bu sorunla karşılaşma ihtimalimiz yüksek.

Bizlerde siz kullanıcılar için artı bir uygulamaya gerek kalmadan nasıl video indire bileceğinize dair adımları paylaşacağız.  Aslında uygulama yüklemeden video indirme imkanınız var.

Bu işlem için Aşağıdaki adımları takip edelim.

Instagram uygulamasız video indirme

1)İlk olarak yapmanız gereken işlem instagram uygulamanızı açın.

2)Hesabınızda indirmek istediğiniz videoyu bulun.

3)Videonun üst kısmında yer alan üç nokta simgesine dokunun.

4)Hemen ardından açılan ekranda bağlantı yazan alana tıklayın ve bağlantının kopyalandığını göreceksiniz.

5)Daha sonrasında yapmanız gereken işlem internet tarayıcınızı açmak.

6)Tarayıcınızı açtıktan sonra arama bölümüne Save İnsta  yazalım ve hemen ilk sırada gelen yazıya tıklayın.

7)Açılan ekrandan Fotoğraf, video, Reels, hikaye yada Profil  alanlarından hangisini kullanmak istiyorsanız seçin.

8)Ben bu alanda video indireceğim için videoyu seçtim ve kopyalamış olduğumuz bağlantıyı bu alana yapıştıralım.

REIM 1
Instagram Uygulamasız Video İndirme (Reels)

9)Hemen ardından görüntüle yazan butona tıklayın.

10)Sayfanın alt kısmında indirmek istediğiniz müzik video açılacaktır ve hemen ardında indir yazan buton var. Bu butona tıklayın. Videonuz indirilmiş olacaktır.

RESIM 2
Instagram uygulama kullanmadan video indirme

Tüm işlemler bu kadar basit. Üçüncü bir uygulama kullanmadan istediğiniz videoları bu alandan indirebilirsiniz. Instagram uygulamasız video indirme konusu çok bilinmese de bu işlem mümkün. Şimdi sizlerde yukarıdaki adımları takip ederek uygulama kullanmadan video indirebilirsiniz. Bir sonraki makalemiz Instagram hikayesine birden fazla fotoğraf ekleme konusunu inceleyebilirsiniz.