Instagram Test Çıkartması Sosyal medya kullanımlarında paylaşılan video ve fotoğraf üzerine çıkartma şeklinde hareketli GIF’ler ekleyebilirsiniz. Kendinizi eğlenceli ve farklı şekillerde ifade etmek için bu özellik kullanılabilmektedir.

Instagram’da belirli işlemleri yapamıyor veya göremiyor iseniz App Store ve Google Play Store üzerinden güncen son sürüm kullanıldığından emin olmanız gereklidir.

Çıkartma eklemek için ilk adım hikâye bölümüne girilmesi gerekir.

Instagram Test Çıkartması Sosyal medya kullanımlarında paylaşılan video ve fotoğraf üzerine çıkartma

İçerik konuları

11858 teknik destek

İşlemler için ise;

 • Bağış çıkartması
 • Meydan okuma çıkartması
 • Test çıkartması
 • Geri sayım çıkartması
 • Soru çıkartması
 • Müzik çıkartması
 • Anket çıkartması
 • İfade simgesi kaydırma çıkartması
 • Konum çıkartması
 • Konu etiketi çıkartması
 • Mevcut zaman ve hava durumu çıkartması
 • Selfie çıkartması

Çünkü soysal medya uygulamasında insanları önemsediğinizi ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa bağış çıkartması ekleyebilirsiniz.

Popüler meydan okumalarına katılmak için meydan okuma çıkartması ekler. Arkadaşlarınızı ise davet edebilirsiniz.

Instagram Test Çıkartması Sosyal medya

 

Kendi sorunuzu yazmak ve cevaplarını özelleştirmek için test çıkartması ekler. İnsanları sunduğunuz şıklara dokunarak cevap vermelerini kolaylaştırabilir. Test yayınlandıktan sonra takipçilerinize oy verebilir ve doğru cevap verilip verilmediğini görür. Hikayenizi görüntüleyip parmağınızı yukarı kaydırdığınızda, her şıkkın kaç oy aldığını ve kişilerin hangi şıkları oy verdiğini görür.

İlişkili: Instagram Takipçi Sıralama

Geri sayım çıkartması

Sizin ve sevdiklerinizi için önemli bir tarihi Geri sayım çıkartması ekler. Çıkartma eklemesi yaptıktan sonra ise tarih,saat ve renk olarak özelleştirebilirsiniz. Takipçileriniz geri sayım çıkartmasını gördüğünde, Çıkartma köşesinde bulunan ok işaretine dokunarak hatırlatma ayarlayabilmekte ve geri sayımınızı hikayelerinde paylaşabilirler. Süre tamamlandıktan sonra size ve hatırlatma ayarlaması yapan kişilere bildirim gönderilmektedir.

İnsanların size soru sorabilmesi veya şarkı gönderebilmesi için soru çıkartması ekleyebilirsiniz

İnsanların size soru sorabilmesi veya şarkı gönderebilmesi için soru çıkartması ekler.

Kendi sorunuzu yazabilir ve cevapları özelleştirebilmek için anket çıkartması veya ifade kaydırma çubuğu çıkartması ekler.

Bir konum çıkartması eklemek için yakınlardaki seçenekleri aratın veya seçin. Hikayenizi gören kişiler, çıkartmaya dokunup konumun sayfasını görür.

Çünkü bir konu etiketi çıkartması ekleyin. Hikayenizi gören kişiler, çıkartmaya dokunarak girdiğiniz konu etiketinin sayfasını görür.

Bir mevcut zaman veya hava durumu çıkartması ekleyin. Bu çıkartmalar, cihazınızdan alınan bilgilere ve mevcut konumunuza dayalıdır.

Instagram Test Çıkartması bir selfie çıkartması ekleyin ve boomerang çekmek için simgesine dokunun. Selfie’nize ifade simgesi kamera efektleri ekler ve arkaplan rengini değiştirir.

Çıkartmaları yönetme

Çıkartmaları videonuzda belirli bir noktaya tutturun. Bir video çektikten sonra, bir çıkartma ekleyin ve çıkartmaya dokunup basılı tutun. Çıkartmayı tutturmak istediğiniz yeri bulmak amacıyla videoda gezinmek için ekranın alt kısmındaki kaydırma çubuğunu gerek. Çıkartmayı taşıyın ve Tuttur seçin.

Fakat bir çıkartmayı döndürmek ve yeniden boyutlandırmak için iki parmağınızı birbirinden uzaklaştırıp yakınlaştırın.

Çünkü bir çıkartmayı silmek için çıkartmayı sürükleyip ekranın alt tarafındaki silme simgesinin üzerine bırakın.