İnstagram takipçi sıralaması

İnstagram takipçi sıralama. Takipçi sıralama aşamaları. İnstagram takip edilen kişileri sıralama.

Tüm dünyayı etkisi altına alan instagram, son gelen güncellemeleri ile de kullanıcılarının begenisini almayı başardı.

En yaygın kullanılan Instagram uygulaması birçok rakip uygulamaya oranla diğer uygulamaları geride bırakmayı başarmıştı. Uygulama günlük hayatımızda resim, video, canlı yayın, mesajşalma, sohbet ve görüntülü sohbet konusunda baya ilerlemiş görünüyor.

Ancak instagram tarafı bununla yetinmeyip gelen yeniliklerini ir güncelleme ile beraber uygulamaya ekliyor. İntagram’ın son gelen güncellemelerinden bir tanesi olan takipçi takip edilenleri sıralama özelliği de kullanıcıları tarafından bir hayli dikkat çekti.

İnstagram üzerinde takip ettiğiniz kullanıcılar ne yazıkkı karışık bir halde profilde yer alır. Ancak gelen bu özellik sıralamayı değiştirmemizde işimize yarıyor.

Fakat uygulama karmaşık bir algoritmasıyla bazen kullanıcıların işini zorlaştırıyor. Takip ettiğiniz kullanıcı listesini dahi bu algoritaya göre sıralıyor.

Örnek verecek olursak en çok etkileşime girdiğimiz kişi listenin en üst kısmında yer alırken Fakat 5 dakika önce takip ettiğimiz kişi arkadaş listesinde kaybolabiliyor.

Ancak Bu makalemizde yaşanılan bu ve benzeri sorunlarımıza yeni özellik sayesinde çözüme ulaştıracağız.

Takip Listesi Sıralama

Yapılması gereken ilk işlem, Instagram uygulamamıza giriş yapmak olacaktır. Instagram uygulamasını açtıysanız aşağıdaki adımları takip edin.

  1. İnstagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ alt kısımda yer alan profil simgesine tıklayın.
  3. Açılan pencerede  üst kısımda yer alan takipçi ve takip listeniz sayılar halinde yer alacaktır.
  4. Takip listenizin üzerine tıklayın.
  5. Açılan pencerede takip listenizi göreceksiniz ancak bu liste size bir sıralamaya bağlı kalmaksızın karışık bir şekilde gelir.
  6. Listenizin en başında sağ kısımda yer alan yukarı ve aşağıyı gösteren 2 ok simgesi yer alıyor. Bu simgeye tıklayalım.
  7. Açılan küçük ekrandan ise 3 şekilde seçim yapabilirsiniz. Bunlar  sırası ile aşağıda yer alıyor.
sıralama türleri
sıralama türleri
  • Varsayılan
  • Takip etme tarihi en yeni
  • Takip etme tarihi en eski

şeklinde sıralanmaktadır. Ancak bu alanda Varsayılan olarak devam ederseniz; uygulamada en çok etkileşime girdiğiniz kişiler listenin ilk sıralarında yer alıyor.

Ve ayrıca listeniz karışık devam edecektir.

Fakat Takip etme tarihi: en yeni seçeneğini seçerseniz, son zamanlarda takip ettiğiniz kişileri, listenin başında görebileceksiniz.

Takip etme tarihi: en eski seçeneğini seçerseniz, Instagram‘da en eski takip ettiğiniz kişiler, listenizin ilk sıralarında yer alacak.

Bu yazımızda Instagram takipçi sıralama konusu ile ilgili detaylı bilgi verdik.

Instagram’ın bu özelliğini beğendiyseniz, sizler de kendi hesabınızda kullanabilirsiniz.