Son günlerin popüler sohbet uygulamarından biri olan Clubhouse diğer sosyal medya platformlarını da ‘Oda Oluşturma‘ özelliği ile buluşturmaya başladı.

Güncel olarak geçtiğimiz günlerde iş ağı platformu olan Linkedln ses odaları özelliğinin uygulamaya ekleneceğini konusuna ilişkin hikaye paylaşarak bir duyuru yapmıştı. Instagram’a da odalar özelliği ekleyerek bu sürece dahil oldu.

twitter-sesli-sohbet-odasi-olan-spaces-i-test-ediyor.jpg (1280×720)

Instagram’da yer alan odalar özelliği, Instagram hesabı olmayan kullanıcılarla dahi görüntülü ya da yalnızca sesli konuşabilmenize imkan sağlıyor. Odalar özelliği tahmin edeceğiniz üzere Instagram’ın ‘Direct Mesaj‘ bölümünde yer alıyor.

sohbet odalari

Oda Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Oda özelliğini kullanmak oldukça basit , bu işlem için ;

a) Instagram mesaj kutusu simgenize tıklayın.

b) Bu ekranda bulunan Tümü ve Odalar seçeneklerinden ‘Odalar’ seçeneğini seçin.

c) Bu ekranda görüntülü sohbet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçerek , Odaya Katıl seçeneğini seçerek sohbeti başlatabilirsiniz.

Ayrıca ek olarak bu özelliğin farklı detayları da mevcut ;

canli-odalar-tanitildi-instagram-canli-odalar-nedir-nasil-kullanilir.jpg (770×440)

1)  Odaya 50 kişiye kadar katılımcı ekleyebilirsiniz .
2) Odaya katılan kullanıcıların sayısı 6 kişiden fazla ise sohbet katılımcılarından sadece 6 kişi kamerasını kullanabilir.
3) Sohbet anında mikrofununuzu , kameranızı kapatmanız mümkün.
4) Sohbet esnasında özel efektler kullanabilirsiniz.
5) Ayrıca sohbet ederken sohbet katılımcılarınızı arttırmak ya da izleyen sayısını arttırmak için bağlantı linki göndermeniz mümkün.

Instagram sohbet odaları özelliği kulağa oldukça hoş geliyor , artık özel sohbet uygulamarı dışında Instagram üzerinden de bu özelliği kullanabileceğiz. Ayrıca henüz geliştirme aşamasında olduğundan dolayı yeni özelliklerde ekleneceği gündemde bu süreçte uygulamanın bu özelliği takip etmek isterseniz güncel makalelerimizi takip edebilirsiniz.

Bir sosyal medya makalemizin daha sonuna geldik , daha fazla teknoloji içerikleri için bizi takipte kalmaya devam edin sağlıklı günler dileriz.