İnstagram Hikayelerinde ses çıkmıyor sorunu çözümü

Bu yazımızda sizlere İnstagram hikayelerinde ses sorunu ve çözüm yöntemleri hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.

Apple’ın iOS 15 güncellemesinin yayınlanmasının ardından , bazı kullanıcılar Instagram’da garip davranışlar bildirdiler bir iPhone’un zil sesi anahtarı sessiz moda ayarlandığında, hikayeler ses olmadan oynatılıyor.

Şu anda, anahtarı çevirerek bir videoyu oynatmaya devam ederken bile susturabilirsiniz, ancak anahtarın iPhone’un geri kalan seslerini kapatmaması gerekir. Instagram Hikayelerinizde ki Ses Sorunu Çözüm Yöntemleri.

Sessiz videolar, Spotify’ın kendilerine önerdiği her yeni şarkıyı Instagram Hikayelerine koymayı seven arkadaşlar için bir lütuf gibi gelebilir, ancak anahtarın tam olarak böyle çalışması gerekmiyor.

İnstagram Hikayelerinde Ses Sorunu

Instagramda storyler yani hikayeler ve gönderiler video olarak yayınlandığında otomatik olarak oynatılır. Tıpkı facebookta olduğu gibi instagram’da da videolar o kısma geldiğinizde otomatik olarak oynatılmaya başlar. Bu videoların sesi normal şartlar altında kısıktır, yani aslında videolar siz üzerine dokunup sesini açana kadar kısık olarak kalır.

Ancak eğer siz önceki videolardan birinin Sessiz mod. Öncelikle uygulamalarda duyduğunuz sesi değil. Zil sesleri ve metin sesleri gibi sistem seslerini kontrol etmek içindir .

Bu davranışı iOS 15 çalıştıran kendi iPhone’umda yeniden oluşturabildim. Bazı kullanıcılar için sorun, Apple’ın yazılım sırasında daha da erken ortaya çıktı.

İnstagram Yeniliklerine Devam Ediyor

Bazı kullanıcılar tarafından yaşanan bu sorunda instagram hikayesinde ses çıkmıyor, ses gelmiyor hatasıdır. Hikayelerde yaşanan sorun telefondan kaynaklı mı yoksa. 

İnstagram Hikayelerinde Sesin az gelmesi

Bu sorunun iOS’un eski sürümlerini çalıştıran diğer kullanıcıları etkileyip etkilemediği açık değil ve Facebook, sorunun özellikle ios 15 ile ilgili olup olmadığını doğrulamadı. Ancak şirket, bir düzeltme vaat eden aşağıdaki açıklamayı yaptı.

Bazı kişilerin Instagram hikayelerinde seslerini duymakta zorlandıklarının farkındayız. Bu sorunu olabildiğince çabuk çözmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Hantal tripodları ve pahalı ekipmanları unutun, bir Instagram uygulaması olan. Hyperlapse ile titreyen görüntülerin sizin için düzeltildiği hızlandırılmış, düzgün videolar oluşturabilirsiniz. Bu yöntemle en olağan konular bile havalı, iyi hazırlanmış videolara dönüştürülebilir. Tek yapmanız gereken iOS için Hyperlapse’i indirmek. Daha sonra şimdi de çözüme ulaştıkları için yeni yayın hazırlanmaktadır.

Sorun hakkında daha fazla bilgi almak ve şirketin düzeltmenin ne zaman gelebileceği konusunda. Bir zaman çizelgesi paylaşıp paylaşamayacağını görmek için iletişime geçti. Bu arada, huzurun ve sessizliğin tadını çıkarmaya çalışın. Böylece instagram hikayelerinde ses sorunu ile ilgili yazımızın sonuna geldik umarım sizler için faydalı olmuştur.