İnstagram Favoriler Özelliği hakkında

Instagram’da en iyi arkadaşınızın günlük kaotik güncellemesini arıyorsunuz, ancak çok az önemsediğiniz bir gönderi denizinde durmadan gezinmeniz ve muhtemelen aradığınızı ilk etapta unutmanız gerekiyor. Birkaç ekstra rahatsız edici kaydırmadan sonra, uygulamayı hayal kırıklığı içinde kapatırsınız. Instagram, favoriler özelliğini test ediyor

Görünüşe göre Instagram, durumunuzun gayet iyi farkında, çünkü “Favoriler” adlı dağınık beslemeniz için sessizce bir çözümü test ediyor.

Yeni özellik hakkında ilk kez Twitter’da paylaşımda bulunan bir mobil geliştirici olan . Alessandro Paluzzi’ye göre Favoriler, en önemli Instagram hesaplarınızı (arkadaşlar ve içerik oluşturucular). Öncelikleriniz olarak sınıflandırmanıza olanak tanır, böylece gönderileri akışınızda “daha yüksek” olur.

İnstagram Favoriler Özelliğini Test Ediyor

Bu özellik size tanıdık Instagram’ın 2017’de farklı bir Sık Kullanılanlar özelliğini test etmesidir. Örneğin, düğün fotoğrafınızı tüm takipçilerinizle değil, yalnızca belirlediğiniz favorilerinizle paylaşabilirsiniz. Instagram, favoriler özelliğini test ediyor.

İnstagram Favoriler Özelliği

Bununla birlikte, Sık Kullanılanların feed’iniz üzerinde daha fazla kontrol vermekle ilgilidir.

Şu anda Instagram, şirketin algoritmasıyla ilgili Haziran 2021 blog gönderisine göre. Takip ettiğiniz kişilerden etkileşim kuracağınız gibi diğer “sinyallere” göre feed’inizin sırasını sıralıyor . Gördüğünüz birçok gönderiyi “beğenebilir” olsanız da. İçerik olmayabilir, ancak Instagram’a akışınızda gerçekten ilgili tüm yanlış sinyalleri gönderiyor olabilir.

İnstagram Yeniliklerine Devam Ediyor

Instagram’a sizin için en önemli hesapları söyleyerek, feed’iniz üzerinde size daha fazla kontrol vermekle ilgili. Sonuçta, hesabınızda bir sürü farklı marka ve içerik oluşturucuyu takip edebilirsiniz, ancak içeriklerine mutlaka en yakın arkadaşlarınız ve ailenizle aynı düzeyde öncelik vermeniz gerekmez. Instagram, favoriler özelliğini test ediyor

İnstagram Favoriler

Yeni özellikle birlikte, Instagram’a hangi söyleyerek akışınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaksınız. Sonuçta, hesabınızda bir sürü farklı marka ve içerik oluşturucuyu takip edebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınız ve aileniz de dahil olmak üzere öncelik düzeyleri değişebilir.

Bu Favoriler özelliğinin resmi bir alana yayılmadan önce değişip değişmeyeceği belli değil. Şimdilik Instagram bunun “hala geliştirme aşamasında olan edilmeyen dahili bir prototip” olduğunu söylüyor.

Belki gelecekte, bu özelliği hesap menünüzde, “Yakın Arkadaşlar”ın hemen altında görebilirsiniz Hikayelerinizi kimlerin paylaştığını kontrol etmenizi sağlayan bir özellik.