Ana Sayfa Haberler İlgi çekici İçerikler Nasıl Oluşturulur

İlgi çekici İçerikler Nasıl Oluşturulur

73
0

Sizde ilgi çekici sosyal medya gönderileri nasıl oluşturulur sorusuna yanıt arıyorsanız bu makalemizi okuyarak sosyal medyada ki paylaşımlarınızı ilgi çekici hale getirin. Sosyal medya gönderilerinizi güçlendirmek için Ripl’i kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Düşündüğünden daha kolay.

Sosyal medya meraklısıysanız, görsellerin ve videoların yalnızca metin içeren gönderilerden çok daha yüksek etkileşim potansiyeline sahip olduğunu bilirsiniz. Ancak, bu gönderileri oluşturmanın kapsamlı teknik tasarım becerileri gerektirdiğini düşünebilirsiniz. Yine de Ripl gibi uygulamalarla, tasarım okuluna gitme zahmetine girmeden yayınınız için muhteşem grafikler oluşturabilirsiniz. Bugün, kalabalığın geri kalanından öne çıkan sosyal medya gönderileri oluşturmak için Ripl’i nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Ripl Nedir?

Ripl , sosyal medya için ilgi çekici görseller oluşturmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Ripl’in en önemli özelliği, devasa şablonlar, stok görseller ve videolar kütüphanesidir. Artık Android cihazlar, iOS cihazlar ve bir web uygulaması olarak kullanılabilir.

Ripl’in güçlü yönlerinden biri, şablonların renkler, yazı tipleri ve animasyonlar aracılığıyla özelleştirilmesini sağlayan sezgisel düzenleyicisidir. Ve uygulamanın sürükle ve bırak görüntü düzenleme özelliği, grafik tasarımı kolaylaştırır.

Ripl aylık 14,99 ABD dolarıdır, ancak yıllık abonelik seçerseniz %33 tasarruf edebilirsiniz. Platforma kaydolmak için bir kredi kartı gerekir, ancak isterseniz bu gereksinimi atlayabilirsiniz. Ne yazık ki bu, oluşturduğunuz hiçbir şeyi indiremeyeceğiniz anlamına gelir.

İndir : Android | iOS (Abonelik gereklidir, ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

Ripl’e Başlarken

Bir masaüstü tarayıcısında Ripl uygulamasına kaydolmak kolaydır. İşte adımlar:

 1. Bir hesap oluşturmak için Ripl kayıt bağlantısına tıklayın.
 2. Sonraki ekranda tercih şablon stilini seçin ve tıklayın İleri .
 3. Ekranınızdaki planlardan birini seçin ve Ücretsiz Deneme seçeneğine tıklayın .
 4. Kredi kartı bilgilerinizi doldurun.
 5. Kredi kartı girmekten kaçınmak için sağ üst köşedeki X’i tıklayın .
 6. Ripl, kart olmadan özelleştirilmiş gönderileri indirmenizi kısıtlayacak olsa da, bazı statik görüntüleri kaydedebilirsiniz.
 7. Ripl Ana sayfası keşfetmeniz için yüklenecek!

Kişisel Markanızı Oluşturma

Ripl, kişisel bir marka oluşturarak profilinizi özelleştirmenize olanak tanır. Bunu yaparak tercih ettiğiniz logoya, renk paletlerine ve yazı tiplerine kolayca erişebilirsiniz. Kurulum için şu adımları izleyin:

 1. Ekranın üst kısmında, tıklayın My markası .
 2. Kreatif sekmesi altında logonuzu, marka renklerinizi ve tercih ettiğiniz yazı tiplerini seçin.
 3. Şimdi Ayarlar sekmesine tıklayın ve Sosyal hesaplar bölümünün altındaki sosyal medya hesaplarınızı bağlayın. Bu kadar! Markanız kullanıma hazır.

Şablonlardan Sosyal Medya İçeriği Oluşturma

Hazır şablonları kullanarak Ripl ile etkileyici görseller oluşturmak kolaydır. Ripl ana sayfanızdan geniş bir seçime erişebilirsiniz.

O kategori için şablon seçeneklerinin tam listesini almak için her bölümün sağındaki Tümünü gör bağlantısını tıklayın . Ve daha fazla şablon kategorisi için aşağı kaydırın. İlgi çekici sosyal medya gönderileri nasıl oluşturulur adlı makalemizi okumaya devam edin.

Ripl ile Kolaj Oluşturma

Facebook veya Instagram akışınız için dikkate değer bir aile fotoğrafı kolajı oluşturmak için şu adımları deneyin:

 1. Senin itibaren RIPL ana sayfasında, tıklayın Arama kutu tipi kolaj ve basın Enter .
 2. Bulduğunuz herhangi bir kolajı tıklayın ve bu kolaj, Ripl düzenleyicide açılacaktır .
 3. Sol panelde, Şablonlar , Medya , Metin vb. adlı birden çok dikey sekme bulacaksınız .
 4. Ripl varsayılan olarak Medya sekmesine geçer . Kolajdaki stok fotoğraflarını silmek isterseniz, her görüntünün üzerindeki X işaretini tıklayın.
 5. Resimlerinizi şablona eklemek için Bilgisayardan yükle’yi seçin . Görüntü sayısını orijinal şablonla aynı tutun.
 6. Kolaj şablonunun Birincil ve İkincil metnini düzenlemek için Metin sekmesine tıklayın.
 7. Kişisel bir logo yüklemek veya öğeyi gizlemek için Logonuz Buraya çift ​​tıklayın .
 8. Yeni yaratılış alt kısmında 8. seçmek Static sabit bir görüntüyü veya kullanmak isterseniz Animasyon sen GIF’leri ve videoları kullanıyorsanız. Not: Bu adım, yalnızca kayıt sırasında kredi kartı bilgilerini eklediyseniz çalışır.
 9. Az önce oluşturduğunuz kolajı kullanarak sosyal medya gönderilerini kaydetmek, paylaşmak veya planlamak için İleri düğmesini tıklayın.

Ripl Slayt Gösterisi Oluşturma

Slayt gösterisi gönderileri, bir hikaye anlatmak veya birkaç görsel sergilemek istediğinizde mükemmeldir. Ripl, her fotoğrafı tek bir slayta dönüştürmenizi sağlar. Slayt gösterinizi özelleştirmek için benzersiz metin de ekleyebilirsiniz.

Bir slayt gösterisi oluşturmak için:

 1. On RIPL pano, tıklayın Kendi oluşturun düğmesini.
 2. RIPL editör Eğer kullanılan en son şablonla açılacak.
 3. İstediğiniz şablonlardan herhangi birine tıklayın veya aşağıda gösterileni seçin.
 4. Seç Boyut sekmesini sol yan panelden ve ihtiyacınız post boyutunu seçin.

5. Düz , Degrade veya Şeritler arasında seçim yapmak için Dolgu Stili sekmesine tıklayın .

6. Şimdi Medya sekmesine tıklayın . Bilgisayarınızdan fotoğraf yükleyebilir veya Ripl içerik kitaplığındaki stok fotoğrafları kullanabilirsiniz.

7. Fotoğraflarınızı seçtikten sonra , slayt gösterisini ön izlemek için görüntünün altındaki Oynat düğmesine tıklayın. Ripl, slayt gösterisinin hızını belirlemek için benzersiz bir algoritma kullanır.

8. Slayt gösterinizi paylaşmaya, kaydetmeye veya planlamaya hazır olduğunuzda, sağ üst köşedeki İleri düğmesine tıklayın.

Slayt gösterisi öğelerinin hızını kontrol etmek için bazı ipuçları:

 • Her görüntünün görüntülenme süresini artırmak için daha az görüntü kullanın.
 • Geçiş hızını artırmak istiyorsanız uzun metin başlıkları eklemeyin.

Sosyal Medya Anketi Oluşturma

Hedef kitlenizin bir şey hakkında fikrini almak istediğinizde, arkadaşlarınızdan ve takipçilerinizden öneriler almak için bir anket oluşturun.

Ripl ile sosyal medya anketleri yapmak çocuk oyuncağı. Ya da turta. Senin karar vermene izin vereceğiz. Bir Ripl anketinin nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Ripl panonuzu açın ve Bu veya bu şablon satırına gidin.
 2. Listeyi genişletmek için Tümünü gör bağlantısını tıklayın ve anket konunuza uygun olduğunu düşündüğünüz bir şablon seçin. Tıkla.
 3. Şablon, Ripl düzenleyicide açılacaktır . Ekranın sol tarafında bulunan dikey butonları kullanarak anketinizin detaylarını özelleştirebilirsiniz.
 4. Daha özelleştirilmiş bir anket oluşturmak istiyorsanız, cihazınızdan resim yükleyebilirsiniz.
 5. Bunu yapmak için, anketiniz için kullanmak istediğiniz bazı resimleri toplayın.
 6. Görüntüleri bilgisayarınıza aktarın ve ardından yüklemek için Ripl düzenleyicisindeki Bilgisayardan yükle düğmesine tıklayın .

7. İki resim seçin. Bilgisayardan yükle düğmesinin üzerinde görünürler .

8. İsterseniz görüntüleri sürükleyip yeniden konumlandırın.

9. Birincil ve İkincil metin alanlarına özel mesajlar girmek için Metin sekmesine tıklayın .

10. Resmi bilgisayarınıza kaydetmek için resme sağ tıklayın ve Resmi farklı kaydet öğesini seçin .

11. Artık kaydedilen görüntüyü Facebook, Instagram veya başka herhangi bir sosyal medya platformu için kullanabilirsiniz.

Zahmetsizce Göz Alıcı Sosyal Medya İçeriği Oluşturun

Artık Ripl’in temellerini öğrendiğinize göre, yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamaktan çekinmeyin. Rahat olduğunuzda, yalnızca birkaç tıklamayla ilgi çekici gönderiler oluşturacaksınız.

Sosyal medya için olağanüstü grafikler tasarlamak karmaşık olmak zorunda değil. Ripl gibi sitelerle, tasarım yazılımının mekaniğine daha az, hedef kitleniz üzerinde etki yaratan içeriğe daha fazla odaklanabilirsiniz.

İlgi çekici sosyal medya gönderileri nasıl oluşturulur sorusuna yanıt arayanlar için hazırladığımız makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.