Bu yazımızda iPhone veya Android cihazlarda Google Haritalar için koyu mod nasıl etkinleştirilir konusu ile ilgili işlem adımlarını detaylı olarak anlatacağız.

Koyu mod (Dark mode), son on yılın en popüler trendlerinden biridir. Çok ve sık kullanılan hemen hemen her uygulama ve her cihazın artık bir koyu mod (dark mode) veya koyu tema (dark theme) özelliği var. Koyu mod (dark mode) veya koyu tema (dark theme), daha loş renkleri tercih eden veya yalnızca pil ömründen tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için harika bir özelliktir.

Google Haritalar için Koyu Mod

Google Haritalar’da (Google Maps) koyu mod (dark mode); hem iPhone hem de Android cihazlarda kullanılabilir ve aktif edilmesi için birkaç dokunuş yeterli. İşte, hem iOS hem de Android cihazlarda Google Haritalar (Google Maps) için koyu tema (dark theme) özelliğini etkinleştirmek için yapılması gerekenler!

Not: Herhangi bir cihazda Google Haritalar’da (Google Maps) koyu mod (dark mode) özelliğini kullanabilmek için; o cihazda en az iOS 13 veya Android 10/Q ya da daha üzeri bir işletim sistemi yüklü olması gerekir.

Google Haritalar’da (Google Maps) Koyu Temayı Aktif Etme

  • Öncelikle Google Haritalar (Google Maps) uygulamasını açın ve sağ-üst köşedeki profil resminize; ve ardından, açılan menü listesinde Ayarlar (Settings) menüsüne dokunun.
  • Telefonunuz iPhone ise, Koyu Mod (Dark Mode) seçeneğine dokunun; ve bu özelliği Açık (On) olarak ayarlayın; ya da iPhone‘unuzun sistem ayarlarında Koyu Mod (Dark Mode) özelliği aktif ise; Cihaz ayarıyla aynı (Same as device setting) seçeneğini seçin.

iPhone veya Android Cihazlarda Google Haritalar icin Koyu Mod Nasil Etkinlestirilir 1

  • Telefonunuz Android ise, Ayarlar (Settings) menüsüne dokunduktan sonra gelen ekranda Tema (Theme) seçeneğine; ve ardından Her zaman koyu tema (Always in dark theme) seçeneğine; ya da telefonunuzun sistem ayarlarında koyu mod (dark mode) özelliği aktif ise; Cihaz temasıyla aynı (Same as device theme) seçeneğine dokunun.

iPhone veya Android Cihazlarda Google Haritalar icin Koyu Mod Nasil Etkinlestirilir 2

Telefonunuzda bu menüleri ve seçenekleri görmüyorsanız, uygulamayı kapatmayı; ve telefonunuzun sistem ayarlarında koyu mod (dark mode) özelliğini aktif etmeyi deneyin; ardından tekrar deneyin.

11858 teknik destek

Google Haritalar (Google Maps) uygulamasını açtığınızda; hangi renk modunu istediğinizi soran bir menü görme şansınız da var. Hızlı bir şekilde koyu tema (dark theme) özelliğini aktif etmek için; bu menüden koyu tema (dark theme) seçeneğini seçebilirsiniz.

iPhone veya Android Cihazlarda Google Haritalar icin Koyu Mod Nasil Etkinlestirilir 3

Bu yazımızda; iPhone veya Android cihazlarda Google Haritalar için koyu mod özelliğini nasıl etkinleştirebileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Konu hakkındaki sorularınızı ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.