huawei

Huawei modemlerde kurulum oldukça çok basittir.

 • Öncelikle modem ile bilgisayar arasına Ethernet kablosu takıyoruz ve bir internet tarayıcısı açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter‘a basalım.

1 20

 • Karşımıza Kullanıcı Adı ve Şifre isteyen bir sayfa gelecektir. Kullanıcı adı : vodafone, Şifre :  vodafone yazıp Giriş Yap butonuna tıklıyoruz.
  Eğer giriş sağlamaz ise bilgiler
  Kullanıcı adı: VodAdmin
  Şifre: Voda556Net12

2 8

Karşımıza gelen sayfada Değiştirmeden Geçiniz butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra karşımıza kolay kurulum ekranı açılacatır. Bu ekranda;

 1. ADSL Ayarları yazan kısımda ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL Şifresi kutucuklarına, servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız gerekiyor.
 2. Kablosuz Ayarları kısmında Aktif seçeneğinin işaretli olması gerekiyor. Kablosuz Ağ Adı bölümüne kendi belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ adınızı yazmanız gerekiyor. Şifre kısmına ise yine kendi belirlemiş olduğunuz kablosuz ağ şifrenizi yazınız. Şifreniz en az 8 karakter olmalıdır.
 3. Son olarak Uygula butonuna tıklayıp ayarları kaydederek kurulum işlemini tamamlıyoruz.

3 17

3 YORUMLAR

 1. Modem de sıfrlama tusu var ona basıp öyle dene olmuyorsa modemin marka modelini aldığın interneti yazıp arayüz şifresi diye aratıp bulabilirsin

 2. Arkadaşlar ben, ‘Kullanıcı adı : vodafone, Şifre : vodafone yazıp Giriş Yap’ diyorum fakat sayfaya girmiyor. ‘Geçersiz kullanıcı adı veya şifre’ diyor. Ne yapmam lazım