Huawei AX3 Router kopma sorunu ve nedenleri.

Huawei AX3 Router kopma sorununun ana nedenlerinden biri ana yönlendiriciniz ile uyum sorunundan kaynaklanır. Kopma sorunu çoğunlukla iki cihaz arasındaki mesafeden kaynaklanabilmektedir.

İlk olarak Ana ISS yönlendiricimle birlikte Bridge modunda bir Huawei AX3 Router (WS7100) kurulumum var (yalnızca kablolu Wifi devre dışı).

Birkaç saatte bir Ana Yönlendirici ile bağlantısı kesilir (Led Yeşilden Kırmızıya geçer) ve Wifi 30-60 saniye boyunca kullanılamaz hale gelir ve ardından tekrar çalışır.

Ana ISP yönlendiricisine bağlı kablolu ağ, bu süreler boyunca normal şekilde çalışmaya devam eder, dolayısıyla WAN bağlantısı kesilmez.

AX3 kopma problemi neden kaynaklanır.

AX3 kopma problemi

Ethernet kablosunun yönlendiricinizdeki WAN bağlantı noktasına bağlayalım. Kablonun gevşek takılmadığından emin olalım.

Şimdi Ethernet kablosunda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için başka bir Ethernet kablosuyla değiştirin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Kendinden uyarlamalı bağlantı noktalarına sahip yönlendiriciler için WAN ve LAN bağlantı noktaları arasında ayrım yapmanıza gerek yoktur.

Kablosuz bağlantı kopma problemi

Wi-Fi ağınızın güvenliğini artırmak için yönlendiricinin Wi-Fi şifresini daha karmaşık bir şifreyle değiştirin.

Huawei ax3 kopma sorunu ana problemleri

Bu, başkalarının yönlendiricinizin Wi-Fi ağına yetkisiz erişim elde etmesini önler.

Yönlendiricinizi en son sürüme yükseltin.

Geniş bant ağının kararlı olduğunu onaylayın. Yönlendiricinizin bağlantısını kesin, ardından bilgisayarınızı bir Ethernet kablosu kullanarak doğrudan bir İnternet kaynağına bağlayın.

Modem olmadan doğrudan bağlandığınızda bile İnternet’e erişemiyorsanız, bu geniş bant hizmetinizde bir sorun olduğunu gösterir. Huawei ax3 kurulumu ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Kablolu bağlantı kopma sorunu

Bilgisayarınızı ve yönlendiricinizi bağlayan Ethernet kablosunu yönlendiricinizdeki farklı bir LAN bağlantı noktasına bağlamayı deneyin.

Şimdi yeni bir Ethernet kablosu kullanmayı deneyin.

Aslında Wi-Fi ağınızın güvenliğini artırmak için yönlendiricinizin Wi-Fi şifresini daha karmaşık bir şifreyle değiştirin.

Geniş bant servis sağlayıcıları IP adreslerini periyodik olarak günceller ve bu bağlantıların kesilmesine neden olabilmektedir. Bu sorunla karşılaşırsanız, yardım için geniş bant servis sağlayıcınıza başvurun.

Bilgisayarınızın ağ bağdaştırıcısının sürücüsünü güncellemeyi deneyin. Yanlış yüklediğiniz sürücüler bağlantının kesilmesine neden olabilmektedir.