Değerli takipçilerimiz bu yazımızda TP link firmasının dual bant genişlik özelliği sunan re650 range extender cihazını inceleyeceğiz. Öncelikle ürün özelliklerinden bahsedecek olursak en çok dikkat çeken özelliğinin bir range extender ürünü olmasına karşın kısa mesafede  yüksek verimlilik almamızı sağlayan 5ghz bandından da yayın yapabiliyor olması diyebiliriz. Bununla birlikte re650’nin geniş bir menzil sunmasını sağlayan 4 adet anteni de cihaz üzerinde bulunuyor. Bu antenler sayesinde wifi 802.11. A/B/G/N/AC desteğine sahip olan cihaz bu özelliği destekleyen cihazlar ile hem daha hızlı bir bağlantı sunarken hem de bant genişliğini de kaybetmeyerek internet deneyimimizi geliştiriyor.

Kurulum kısmına geçmeden önce kutu içeriğine değinecek olursak kutudan sadece re650 cihazı ve garanti belgeleri çıkıyor. İsterseniz hızlıca kurulum aşamasına geçelim ve cihazımızla interneti hem geniş bir alanda hem de hızlı bir şekilde kullanmaya başlayalım.

Tp Link Re650 Kurulumu;

 1. İlk önce cihazı kutusundan çıkarıp prize takıyoruz, güç tuşuna basıyoruz ve power ışığı yanana kadar bekliyoruz
 2. Ardından tp link tether uygulamasını telefonumuza indiriyoruz.
 3. Uygulamayı indirdikten sonra wifi listesinde şifresiz olarak görünecek re650 extender cihazımıza bağlanıyor ve uygulamayı açıyoruz. 
 4. gorsel 1 1
 5. Açtıktan sonra menzil genişletici seçeneğini seçiyor ve cihazımızı burada görebiliyoruz, cihazı seçiyoruz ve ardından bağlantı durumu ile karşılaşınca zaten bu ağa bağlıyım seçeneğini işaretliyoruz.
 6. gorsel 2 2
 7. Bunu yaptıktan sonra devam ediyor ve cihaza uygulama içinden de bağlandıktan sonra cihazı yönetmek için şifre oluşturun kısmına gelerek Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirliyoruz
 8. Ardından re650 cihazımız çevredeki ana modemi arıyor ve bir liste çıkarıyor karşımıza, bu listede kendi modemimizi buluyor ve kendi modemimizin şifresini girerek range extender cihazımızın modem ile bağlantısını yapıyoruz
 9. gorsel 3
 10. Bağlandıktan sonra ağ aynen kopyalansın mı sorusuna istersek evet diyebilir, istersek yeni isim ve şifre verebiliriz. Bu şekilde 2.4ghz bandı kurulumu yapılmış oluyor ve 5 ghz bandı kurulumuna geçiyoruz.
 11. gorsel 4 2
 12. 5ghz kurulumu yapabilmek için ana modemimizin 5ghz bağlantıyı desteklemesi gerekiyor bu arada ve eğer destekliyor ise adım 6 dan sonraki kısmı aynen 5 ghz ağı için de uygulayıp kurulumumuzu bu şekilde bitiriyoruz.