Epson L3256 yazıcı kurulumu nasıl yapılır

Bu yazıda modern evler ve yoğun çalışan ev kullanıcıları için tasarlanan Epson L3256 yazıcı kurulumu ve teknik özelliklerini anlatıyoruz.

Sayfa başına düşük maliyetli bu kartuşsuz çok fonksiyonlu yazıcı ile kablosuz baskı almak çok pratiktir. Epson L3256 yazıcıları ile baskı maliyetinde %90’a varan oranda tasarruf edebilirsiniz. Özel olarak tasarlanan mürekkep şişeleri sayesinde, yüksek verim alabilirsiniz. Böylece mürekkep şişeleriyle birlikte gelen entegre mürekkep tanklarını kolayca doldurabilirsiniz.

Hiçbir kartuş içermediğinden değişim de gerektirmeyen ve esnek bağlantı özelliklerine sahiptir. Ayrıca bu yazıcı, sayfa başına inanılmaz düşük maliyetle yüksek kaliteli baskılar alabilirsiniz.

L3256 Yazıcı Özellikleri

Ultra düşük maliyetli baskı: Baskı maliyetinde %90’a varan oranda tasarruf edebilirsiniz.

3 yıla kadar yetecek mürekkep: 8100 sayfaya kadar siyah-beyaz ve 6500 sayfaya kadar renkli baskı için mürekkep içerir.

Tek bir mürekkep şişesi setinde 66 kartuşa eşit miktarda mürekkep bulunmaktadır.

Kilitli şişeler ve öne bakan tanklar ile ellerinizi kirletmeden dolum yapabilirsiniz.

Kurulum, izleme, baskı gibi işlemleri kablosuz olarak akıllı cihazınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ağırlık (kg): 3,9
  • Air Print: Yok
  • Baskı Kalitesi (Renkli): 5760 x 1440 DPI
  • Baskı Kalitesi (Siyah): 5760 x 1440 DPI
  • Baskı Türü: Renkli
  • Bit Değeri: 48 Bit
  • Boyutlar: 375 x 347 x 179 mm
  • Dakikadaki Renkli Baskı Hızı(Max): 5 Sayfa
  • Dakikadaki Siyah/Beyaz Baskı Hızı(Max): 10 Sayfa

Epson L3256 Yazıcı Kurulumu

Yazıcıyı çalıştırmadan önce kuruluma hazır hale getirmemiz gerekiyor. Yazıcının kapağını açıp içinde bulunan mavi etiketleri çıkaralım. Böylece olası hataların en başında önüne geçersiniz. Ayrıca sorunsuz bir kurulum uzun süre ilgilenmek zorunda kalmadan kullanmanıza olanak tanır.

epson L3256 Yazıcı Kurulumu ve Teknik Özellikleri

Mürekkep dolduracağınız bölümde kapakları kaldırınız. Daha sonra mürekkep tüpleri ters çevirerek dolmasını bekleyelim. Ancak elimizle çalkalamadan ve sıkmadan akmasını beklemeliyiz. Gösterilen kısma kadar doldurduktan sonra mürekkebin yazıcının kartuş bölümüne ilerlemesi sağlamalıyız.

Mürekkep ışığı yanıp sönmeye başlayana kadar mürekkep ışığına basılı tutunuz. Bu mürekkep ışığı cihazda mürekkep tankına yakın olan butondur. Ayrıca dolumun tamamlanması 10 dakika kadar sürmektedir. Bu yüzden bu süre zarfında yazıcı kapatmayınız. Ayrıca kağıt yerleştirmeyiniz ve herhangi bir işlem yapmayınız.

Bilgisayarınıza Epson L3256 yazıcı sürücüsünü Epson sayfasından indirin. İndirdiğiniz dosyayı çalıştırarak kurulumu başlatınız. Sürücüler bilgisayarınıza yüklenmeye başlayacaktır.

Epson L3256 Yazıcı Kurulumu Nasıl Yapılır

Bilgisayar ile yazıcı arasında kablo bağlantısı var ise kablo bağlantıyı seçiniz. Eğer Wi-Fi üzerinden kurulum yapacaksanız kablosuz bağlantıyı seçerek ilerleyiniz. Ekran tamamlandığında kurulum işlemi de başarılı sonuçlanacaktır.