Ana Sayfa Destek Google Chrome’unuzu Materyal Design’a Geçirin!

Google Chrome’unuzu Materyal Design’a Geçirin!

0
Google Chrome’unuzu Materyal Design’a Geçirin!
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome’a yeni nesil dizayn güncelleştirmeleri geldi. ABD’li teknoloji devi Google’a ait olan Chrome tarayıcısına eklenen temalar sayesinde tarayıcıya yeni bir kimya kazandırabiliyorsunuz. Siz de eğer yıllardır kullandığınız Google Chrome’unuzun görünümünden sıkıldıysanız, aşağıdaki adımları uygulayarak Chrome tarayıcınıza çok daha basit ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

Tarayıcı görünüm düzenleme işlemlerimize başlamadan evvel, bilgisayarımızda yüklü olan Google Chrome sürümümüzü kontrol etmemiz gerekiyor. Google Chrome’unuzun modern bir görünümüne kavuşabilmesi için minimum 68 ve üzeri sürüme sahip olması gerekiyor. Google Chrome tarayıcınızın sürümünü kontrol etmek isterseniz, tarayıcı ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktalı (⋮) menü tuşuna bastıktan sonra Yardım sekmesi altındaki Hakkında butonuna tıklamanız gerekiyor.Google Chrome’unuzu Materyal Design’a Geçirin!

  • Gerekli sürüm güncelleme işlemlerinin ardından Google Chrome tarayıcımızda boş bir sayfa açıyoruz ve adres satırına chrome://flags/#top-chrome-md yazarak chrome geliştirme menüsüne ulaşıyoruz.

 

  • Sonrasında ise açılan menüde UI Layout for the browser’s top chrome seçeneğini bularak Refresh konumuna getiriyoruz. Seçimimizin kaydolması adına tarayıcımızı bir defa yeniden başlatmamız gerekecektir. Bunun için sağ altta beliren RELAUNCH NOW butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

Bütün bunların ardından Chrome tarayıcımız kapanarak yeni görünümünde tekrar açılacaktır. Değişiklik sonrası ortaya çıkan yeni görünümden memnun kalmazsanız işlemleri tekrar uygulayarak ilgili seçeneği tekrardan Default’a çekmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise Google Chrome tarayıcınız klasik görünümünde tekrar açılacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA