'Google Family Link' Nedir ve Ne İşe Yarar?

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Google Family Link uygulaması hakkında birkaç bilgi aktarmaya çalışacağız.

Google‘ın Google Family Link uygulaması, Android işletim sistemli telefon, tablet vs. kullanan çocuklarınızın bu cihazlarda yaptıkları tüm işlemleri kendi Android cihazınızdan takip etmenize olanak sağlayan bir uygulama. Google’ın bu uygulaması ile çocuklarınızın tüm işlemlerini kontrol ve takip edebileceksiniz.

Uygulamayı kullanan ebevynler, Play Store uygulamaların hepsine kısıtlama getirebilmektedir; yani çocukların indireceği uygulamaları da kontrol ve takip edebiliyorsunuz ve kullanılmasında sakınca görmediğiniz uygulamaların indirme ve kurulum işlemini onaylayabiliyorsunuz. Günlük olarak saat kısıtlaması getirebiliyorsunuz. Ve ayrıca, onaylamadığımız bir işlemde, çocugun kullandığı cihazı otomatik olarak kilitleme özelliği mevcut. Family Link sayesinde ebevynler, çocuğum hangi sitelerde geziyor; internette ne yapıyor?gibi endişelere kapılmayacaklar; çünkü Family Link hem kilitleme ve hem filtreme özelliği koymaktadır. Yani çocuklar sadece güvenilir internete girebilecekler.

2 13
Google Family Link nedir

Google Family Link sayesinde, çocuğunuzun Google Play Store‘dan hangi uygulamayı indirdiğini görebilirsiniz ve çocuğunuza zarlı olarak düşündüğünüz uygulamayı engelleyebilirsiniz.

3 8

Bu uygulama sayesinde, çocuğunuzun internette ne kadar durduğunu, ne yaptığını, hangi sitelere girdiğini takip edebilir ve ayrıca bunun için saat sınırlandırması da yapabilirsiniz.

4 9

Family Link, zararlı site kategorisine eklediğiniz sitelere erişim algıladığı zaman otomatik olarak cihazı kilitler ve bu uygulama üzerinden onay vermediğiniz sürece cihaz açılmaz.

Family Link, çocuğunuzun elindeki cihazı, zaman-saat özelliği sayesinde, sizin belirlemiş olduğunuz saatte kapatacaktır.

Küçük çocuklu ailelerin imdadına yetişen bir uygulama olacak gibi gözüküyor, Google Family Link.