Videolarınızı sıralamak için 7 en iyi YouTube SEO yazılımı

Video içeriğini çevrimiçi olarak sosyal medya üzerinden paylaşan herkes, YouTube SEO yazılımının görüntüleme deki ve beğenilişin gücünü biliyor.

Videoya gelince sayılar yalan söylemez. İnsanların video içeriğini paylaştığı ve kullandığı ilk üç sosyal medya kanalına bakarsanız, yani Snapchat, Facebook ve YouTube, SEO bileşenini görmezden gelemezsiniz.

Video içeriği için yüksek ve artan bir talep var. Ayrıca, YouTube’un dünyadaki en büyük ikinci arama motoru olmasını sağlayan 1 milyardan fazla kullanıcısı var.

Yüklenen milyarlarca video arasında fark edilmek için en iyi bahis YouTube SEO yazılımına yatırım yapmaktır.

Aslında, çeşitli sosyal medya anketleri ve araştırmalarından elde edilen istatistikler, video içeriğinin meteorik bir yükseliş yaşadığını ve 2016 ile 2020 arasında on bir kat fazla artış beklendiğini ortaya koyuyor.

Bu sadece, yalnızca hedeflerinizi, hedeflerinizi ve KPI’lerinizi yerine getirmenize yardımcı olmayacak aynı zamanda içeriğinizi doğru gözbebeklerine götürmenize yardımcı olacak bir YouTube SEO yazılımı edinmeniz için ne kadar ihtiyacınız olduğunu göstermeye gider.

Bu makale, video içerik planınızı yürütmek için seçebileceğiniz en iyi YouTube SEO yazılımını inceliyor ve video içeriğinizi organik aramalarda daha iyi sıralıyor.

Arama sıralamanızı artırmak için YouTube SEO yazılımı

 1. YouTube YouTube YouTube aracı olarak Arama Filtreleri

Video yaratıcıları dahil çoğu insan, üretime başlamadan önce ve sonunda çevrimiçi araştırmalar yapacaktır, video içeriği oluşturmaya yükleme gibi. Bu, beyin fırtınasının yanı sıra neyin mümkün olduğunu, ne gibi boşlukların mevcut olduğunu ve benzersiz, paylaşılabilir ve yüksek angajman oluşturmak için içeriğinizle farklı neler yapabileceğinize karar vermenize yardımcı olur. En önemlisi, hedef kitleniz tarafından fark edilmek.

YouTube Arama Filtreleri devreye giriyor.

Konuları, anahtar kelimeleri seçebilir ve hatta örneğin en son videoları veya belirli tarihleri ​​kontrol ediyorsanız alaka düzeyine göre sıralayabilirsiniz. Videoları derecelendirmeye göre de sıralayabilirsiniz, böylece izleyicilerinizin neyi sevdiğini ve ne düşündüğünü görebilirsiniz.

Sektörünüzdekilerin neler yaptığını görmek için kanalları ve çalma listelerini kontrol edin, özellikle daha benzersiz olmak ve belirli bir ihtiyacı doldurmak istiyorsanız. Bu, video içeriğiniz için arama motoru optimizasyonun da size gerçekten yardımcı olacaktır.

 1. YouTube’da bir YouTube SEO aracı olarak Otomatik Arama Öner

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 1

YouTube SEO yazılımı, daha belirgin anahtar kelimeler almak ve video içeriğinize daha fazla organik trafik getiren benzersiz anahtar kelimeleriniz için sıralanmak için uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanır.

Uzun kuyruk anahtar kelimeler ararken Google’ın otomatik tamamlama işlevini kullanmak gibidir.

YouTube, size otomatik tamamlama veya otomatik önerme kullanma seçeneği sunar; bu, anahtar kelimelerinizi popüler çevrimiçi aramalarla eşleştirmenize yardımcı olur.

YouTube’u açtığınızda, normalde arama terimlerinizi girersiniz ve otomatik olarak öneriler ve arama sonuçları oluşturur.

Arama alanına yazdığınız uzun kuyruk anahtar kelimelerinden, YouTube’un otomatik tamamlama / otomatik önerme işlevi belirli bir konuda farklı sonuçlar doğuracak ve oradan hedef kitlenizin en çok neyi aradığını ölçebilirsiniz.

Anahtar kelime fikirleri için kaynak kullanımı zengin ve kolaydır.

 1. YouTube SEO aracı olarak Google Plus

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 2

Bu anahtar kelimeler hakkında fikir edinmek için zengin bir kaynaktır. Yalnızca video içeriğinizi geliştirmek için daha fazla fikir edinmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda içeriğinizle ilgili en yeni trendleri ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği verir.

YouTube SEO yazılımı olarak /Google Plus kullanmak, video içeriğinizi sıralamanın en basit yollarından biridir.

Herkesin en yeni ve en sıcak trendleri bilmesi gerekiyor, çünkü onlarsız, o zaman muhtemelen sadece gözleriniz için bir şeyler yaratırsınız.

Trendleri bilmek aynı zamanda şu andan faydalanmanıza da yardımcı olur, çünkü günümüzde çoğu içerik zamana duyarlıdır, bu nedenle izleyicilerinizi nerede olduklarını bilmeniz gerekir veya otobüsü kaçırdığınızda yakalamanız gerekir. Sadece YouTube’da değil, diğer kanallarda da, özellikle Twitter ve Instagram’da organik erişiminizi artırmak için trend etiketlerini kullanarak daha fazla poz elde edebilirsiniz.

 1. Cyfe YouTube SEO Yazılımı

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 3

Bu, video içeriği pazarlama ihtiyaçlarınız için şaşırtıcı sonuçlar veren bir YouTube SEO yazılımıdır.

Cyfe ile Twitter veya Google Plus gibi farklı sosyal platformlardan çeşitli arama sonuçlarını izleyebilirsiniz. YouTube videolarına anahtar kelimelerinizle veya anahtar kelime öbeklerinizle başvuruda bulunan ve aynı zamanda hashtag’lerde farklı varyasyonlar alabilirsiniz. Marka sözlerini, hayran büyümesini, demografiyi ve diğer ölçümleri izlemenize yardımcı olur.

Ayrıca e-postalarınızı ve diğer analizlerinizi izleyebilir ve son olarak aynı raporlardan otomatik raporlar oluşturabilirsiniz.

Bir kullanıcı dostu kontrol paneli ile birlikte geliyor ve harika özelliklere sahip ücretsiz bir sürümü var. Cyfe ayrıca, en çok yönlendirilen linkleri, SEO anahtar kelimesini veya anahtar kelime sıralamasını görmek için farklı web sitelerini izlemenizi ve web sitenizin çalışma süresi, uygulama performansı ve sunucu yükü gibi BT ölçümlerini aynı anda izlemenizi sağlar.

Cyfe’yi aracıresmi web sitesinden indirin.

 1. SerpStats YouTube SEO Yazılımı

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 4

Bir YouTube SEO yazılımı olan SerpStats, Google İfade’yi temel alan anahtar kelimeler sunarak, yalnızca kelime öbekleri değil, aynı zamanda insanların arama alanlarına yazdıkları sorgulama türlerini de içeren bir filtreleme mekanizması aracılığıyla kullanabileceğiniz temel ifadeleri oluşturur.

Bu, sadece öneri ya da otomatik tamamlama sonuçları üretmekle kalmayacak, tam olarak aranan konuya daha derinlemesine sunduğu için daha faydalı bir SEO aracıdır.

SerpStats’ı buradan deneyebilirsiniz.

 1. Vidiq YouTube SEO Yazılımı

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 5

Anahtar kelime bilgileriniz, etiketleriniz ve anahtar kelime araştırmalarınızda size yardımcı olan bu YouTube SEO yazılım aracı.

Belirli bir anahtar kelime için nasıl sıralanacağına dair size fikir verir, böylece video içeriğinizin etkili bir şekilde sıralanıp sıralanmayacağını belirleyebilirsiniz.

Cyfe gibi, bu araç sosyal medya kanallarını marka sözleri, rakip analizi ve en iyi performans gösteren video içeriği gibi metrikler için izlemenizi sağlar.

YouTube hesabınızı Vidiq’e bağladığınızda, yazılım kanalınızdaki tüm video içeriğini içe aktarır ve bu Vidiq panonuza yansıtır, böylece her şeyi tek bir yerden izleyebilirsiniz. Vidiq ile sosyal sohbeti izleyebilir, izleyicilerle iletişim kurabilir, organik erişiminizi en üst düzeye çıkarabilir ve ayrıca ekibinizle birlikte çalışabilirsiniz.

Demo talebinde vidIQ resmi web sitesinden edinebilirsiniz.

 1. TubeBuddy YouTube SEO Yazılımı

Videolarınızı Sıralamak İçin En İyi 7 YouTube SEO Yazılımı 6

Adından da anlaşılacağı gibi, bir Chrome uzantısı olan bu YouTube SEO yazılım aracı, video içeriğinizi YouTube kanalınızda optimize etmenize, yönetmenize yardımcı olur, ayrıca videolarınızı nasıl sıralayacağınızı bilmenize yardımcı olmak için gelişmiş analitiklere erişebilirsiniz.

Sitenin kendisinden ayrı bir panoya sahip olmanızı gerektiren diğer YouTube SEO yazılım araçlarının aksine, TubeBuddy YouTube kanalınızdayken çalışır – siteye yüklenir – böylece sorunsuz çalışabilir ve her şeyi gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz .

Bunun yanı sıra, aracın belirgin özellikleri şunlardır:

 • Bir web siteniz varsa, makale olarak kullanabileceğiniz transkript
 • Videonuzun etiketlerini, açıklamalarını, başlıklarını ve arama sonuçlarını ve trafiği etkileyen diğer öğelerini test etmenize olanak sağlayan A / B test işlevi
 • Video içeriğiniz için yararlanabileceğiniz fırsatlar
 • Videolarınızla hata yapmadığınızdan emin olmak için en iyi uygulama denetimi

TubeBuddy’yi indirin.

Videonuzu YouTube SEO için optimize etmek için faydalı ipuçları

YouTube SEO yazılımına sahip olmak harika olsa da, en iyi SEO sıralamalarını elde etmek için video içeriğinizi gerçekten nasıl optimize edeceğinizi bilmek iyi bir şeydir.

Başlamak için kullanabileceğiniz bazı ipuçları:

 • Odak anahtar kelimenizi, Google yüklediğiniz içeriği belirlemek için kullandığı için video dosya adlarına ekleyin. Önce en önemli etiketleri koyun, böylece videonuzu, özellikle ‘ilgili videolar’ bölümünde keşfedebilirsiniz.
 • Odak anahtar kelimenizi uzun kuyruk anahtar kelime öbeğine dahil etmek için videolarınız için en az beş kelime kullanın.
 • Google gibi arama motorları kalitesini, içerik türünü ve derinliğini ölçmek için videonuzdaki açıklamaya dayanır, bu nedenle bunu doğru yapmanız gerekir. Odak anahtar kelimelerle en az 200 sözcük için belirli açıklamalar yapın. Trafiği yolunuza geri çekmek için sitenize bir link ekleyebilirsiniz.
 • Arama motorlarına içeriğinizin iyi ve popüler olduğunu söylerken kitlenizi videolarınızı paylaşmaya teşvik ederek etkileşim kurun.
 • Video içeriğinizi, bağlantıyı e-posta imzalarına yerleştirerek, web sitenize yerleştirerek veya hatta Quora ve diğer sosyal medya kanalları gibi yoğun trafik sitelerinde paylaşarak da dağıtabilirsiniz.
 • Videolarınızı benzer temalara göre gruplayarak, anahtar kelimeler açısından zengin oynatma listeleri oluşturun. Bu, YouTube’un videolarınızın ne hakkında olduğunu içeriyor.
 • Hedef kitlenizi araştırın, ardından videonuzun tonu, tarzı ve izleme süresi (uzunluğu) hakkında kararlar almak için bulguları kullanın. 5 dakikadan daha uzun olan videolar bugünlerde daha fazla görüntüleniyor gibi görünüyor. Sadece değer sunacak kadar iyi yapın.

Not: Google, nasıl yapılır içeriği, incelemeler, öğreticiler, fitness içeriği ve eğlenceli veya komik videolar için genellikle video sonuçları kullanır.04

YouTube SEO yazılım aracınız var mı? Bize deneyiminizi ve bunlardan herhangi birinin işe yarayıp yaramadığını söyleyin.