Ana Sayfa Haberler Flickr Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

Flickr Nedir ve Nasıl Üye Olunur?

0

Flickr, 2004 yılında kurulan fotoğraf ve video paylaşım sitesidir. Bir nevi Youtube’un yaptığına benzer hizmetleri vererek artı olarak fotoğraf da yükleyebileceğiniz bir sitedir. Yahoo! Firması tarafından 2005 yılında satın alındı. Ancak bu sitenin farklılığı Youtube’da olduğu gibi 1-2 saatlik videolar yükleyemiyorsunuz.

İki çeşit Flickr üyeliği bulunuyor. Free ve Doublr şeklinde. Aslında Ad-Free seçeneği ile 3 oluyor ancak sonuçta bunu da Free üyeliğe dahil edebiliriz.

Free üyelerin 1 Terabaytlık yükleme alanı bulunuyor. Video başına 1 GB ve fotoğraf başına 200 MB olarak yükleme yapabiliyorlar. Doublr üyeler ise 2 Terabaytlık yükleme alanına, Video başına 2 GB ve fotoğraf başına 400 MB izinleri bulunuyor. Youtube’dan farkı aslında burada ortaya çıkıyor. Eğer FHD video çektiyseniz ortalama 20 dk’lık video yükleyebiliyorken en düşük kalitede 1 saati aşan video yükleyebiliyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Üyelik aşamaları ise şu şekilde gerçekleşiyor. İlk önce ana sayfadaki Join Flickr linkine tıklıyorsunuz ve size bir Yahoo hesabı oluşturmanızı söylüyor.

flicr1

flicr2

Buradaki bir diğer farklılık ise Cep Telefonu numaranızı girmeniz zorunlu! Sonraki ekranda doğrulama kodu giriyorsunuz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

flicr3

Ve karşınıza gelen ekrana Başlayın dediğinizde Flickr sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

flicr4

 

flicr5

İşte Flickr’ın anasayfası.. Üyelik işlemleri bu kadar.. İyi eğlenceler..

flicr6

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA