Facebook Şifre Sıfırlama Kodu gelmiyor kod gelmediği için hesabınıza giriş yapamıyorsanız facebook hesap kurtarma işlemlerini aşağıdaki resimlerden yapabilirsiniz.

Şifrenizi unutmanız halinde veya hesabınızın bir başkasının eline geçmesi, yani çalınması halinde uygulamanız gereken adımlar vardır. İlk adımlardan birisi olan şifremi unuttum adımlarında, mail adresinize gönderilen kod sayesinde Facebook hesabınız için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bu yeni şifre ile hesabınıza tekrar giriş gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu makalemizde anlatacağımız adımları gerçekleştirebilmek için Facebook hesabınızda kayıtlı olan mail adresinizi biliyor ve giriş gerçekleştirebiliyor olmanız gerekiyor.

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu

  • Öncelikle telefon, tablet veya bilgisayarınızdan www.facebook.com adresine giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan ekranda ‘Kullanıcı Adı’ ve ‘Şifre’ bilgilerini isteyen bölümün hemen altında yer alan alan Hesabını mı unuttun?’ linkine tıklayalım.
  • Açılan ekranda, hesabınıza giriş gerçekleştirmek için kullanmış olduğunuz mail adresinizi veya kullanıcı adınızı yazdıktan sonra ‘Ara’ butonuna tıklayalım. Bilgileriniz doğru ise, hesabınız, profil resminiz ile beraber karşınıza gelecektir.
  • Karşınıza gelen ‘Şifre Yenile’ ekranında, mail adresiniz kayıtlı ise zaten görebilirsiniz. Yapmamız gereken işlem ise, bu ekranda ilk kısımda yer alan ‘Google hesabımı kullan’ bölümünü işaretleyerek devam etmek olacaktır. Hesabınızda farklı bir mail servis sağlayıcısına ait mail hesabı kayıtlı ise, o şekilde isim görebilirsiniz. (Örn: Hotmail)

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor!

  • Bu seçeneği kullanmamızın amacı, ikinci seçenek olan ‘Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder’ bölümünü işaretlediğimizde, mail adresimize gelmesi gereken kodun gelmiyor olmasıdır. Bu nedenle, ‘Devam’ butonuna tıkladığınızda mail adresinize kod gönderimi sağlamak yerine mail hesabımıza giriş yapmamızı isteyen küçük bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencerede mail hesabımızı ve şifremizi yazarak giriş gerçekleştirelim.
  • Mail hesabınız ile ilgili bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra pencere kapanacak ve açık olan Facebook sayfasında yeni şifre isteyen bir ekran açılacaktır. En az 6 karakterden oluşan bir şifre oluşturduktan sonra ‘Devam’ butonuna tıklayıp, şifre değişikliğini gerçekleştirelim.

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor 3

  • Bir sonraki sayfa içerisinde Facebook hesabınızın başkaları tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız Diğer cihazlardan çıkış yap bölümünü işaretleyerek ‘Devam’ butonuna tıklayalım. Bu işlem, farklı cihazlarda açık olan oturumların kapatılmasını sağlayacaktır ve başkası tarafından kullanılıyorsa, erişimini engelleyecektir. Öyle bir şüpheniz yoksa, Oturumu açık tut seçeneği ile de devam edebilirisiniz.

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor 4

Artık hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Son Güncelleme 27 Aralık 2021 Yazar alaaddin yıldız

2 YORUMLAR

  1. Hotmail hesabima erişim yok facebook hesabımın şifresini unuttum telefon numaramda yok şifre yenileme kodunu alamiyorum lütfen bana yardım edin her yolu denedim ama olmuyor bildirimi [email protected] bu hesaba gonderin

  2. Hotmail [email protected] bu hesabima erişim yok facebook hesabımın şifresini unuttum telefon numaramda yok şifre yenileme kodunu alamiyorum lütfen bana yardım edin her yolu denedim ama olmuyor