Ana Sayfa Destek Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor!

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor!

2

Facebook şifrenizi unutmanız halinde veya hesabınızın bir başkasının eline geçmesi, yani çalınması halinde uygulamanız gereken adımlardan biri olan şifremi unuttum adımlarında, mail adresinize gönderilen kod sayesinde Facebook hesabınız için yeni bir şifre oluşturup, bu yeni şifre ile hesabınıza tekrar giriş gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu makalemizde anlatacağımız adımları gerçekleştirebilmek için, Facebook hesabınızda kayıtlı olan mail adresinizi biliyor ve giriş gerçekleştirebiliyor olmanız gerekiyor.

  • Öncelikle telefon, tablet veya bilgisayarınızdan www.facebook.com adresine giriş gerçekleştirelim.
  • Açılan ekranda ‘Kullanıcı Adı’ ve ‘Şifre’ bilgilerini isteyen bölümün hemen altında yer alan alan ‘Hesabını mı unuttun?’ linkine tıklayalım.
  • Açılan ekranda, hesabınıza giriş gerçekleştirmek için kullanmış olduğunuz mail adresinizi veya kullanıcı adınızı yazdıktan sonra ‘Ara’ butonuna tıklayalım. Bilgileriniz doğru ise, hesabınız, profil resminiz ile beraber karşınıza gelecektir.
  • Karşınıza gelen ‘Şifre Yenile’ ekranında, mail adresiniz kayıtlı ise zaten görebilirsiniz. Yapmamız gereken işlem ise, bu ekranda ilk kısımda yer alan ‘Google hesabımı kullan’ bölümünü işaretleyerek devam etmek olacaktır. Hesabınızda farklı bir mail servis sağlayıcısına ait mail hesabı kayıtlı ise, o şekilde isim görebilirsiniz. (Örn: Hotmail)

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor!

  • Bu seçeneği kullanmamızın amacı, ikinci seçenek olan ‘Şifremi yenilemek için bana e-postayla bir bağlantı gönder’ bölümünü işaretlediğimizde, mail adresimize gelmesi gereken kodun gelmiyor olmasıdır. Bu nedenle, ‘Devam’ butonuna tıkladığınızda mail adresinize kod gönderimi sağlamak yerine mail hesabımıza giriş yapmamızı isteyen küçük bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencerede mail hesabımızı ve şifremizi yazarak giriş gerçekleştirelim.
  • Mail hesabınız ile ilgili bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra pencere kapanacak ve açık olan Facebook sayfasında yeni şifre isteyen bir ekran açılacaktır. En az 6 karakterden oluşan bir şifre oluşturduktan sonra ‘Devam’ butonuna tıklayıp, şifre değişikliğini gerçekleştirelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Bir sonraki sayfa içerisinde Facebook hesabınızın başkaları tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız Diğer cihazlardan çıkış yap bölümünü işaretleyerek ‘Devam’ butonuna tıklayalım. Bu işlem, farklı cihazlarda açık olan oturumların kapatılmasını sağlayacaktır ve başkası tarafından kullanılıyorsa, erişimini engelleyecektir. Öyle bir şüpheniz yoksa, Oturumu açık tut seçeneği ile de devam edebilirisiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Artık hesabınıza giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. Hotmail hesabima erişim yok facebook hesabımın şifresini unuttum telefon numaramda yok şifre yenileme kodunu alamiyorum lütfen bana yardım edin her yolu denedim ama olmuyor bildirimi Ahmetbeyhan706@gmail.com bu hesaba gonderin

  2. Hotmail aleyna_04@hotmail.com bu hesabima erişim yok facebook hesabımın şifresini unuttum telefon numaramda yok şifre yenileme kodunu alamiyorum lütfen bana yardım edin her yolu denedim ama olmuyor

Comments are closed.