Bir Facebook Pikseli Oluşturma 1

Facebook, Facebook Piksel, Facebook Piksel Oluşturma, Facebook’ta Piksel Nasıl Oluşturulur?

Piksel: Görüntünün elde edilme işlevini görüp, bunu kontrol edebilen en küçük birimdir. Dünyanın en popüler ağı Facebook’ta yeniliklerin ardı arkası kesilmemekte. Her geçen gün yeni bir özellik ve yenilik getirerek, kullanıcılarının bu ağdan neden vazgeçilmediğini kanıtlamaktadır. Getirdiği piksel özelliği ile Facebook’ta reklam hesabı olan kullanıcılarına görüntünün elde edilebilmesine ve bunu kontrol edebilmeye olanak sağlamaktadır.

Sizlerle bu yazımızda Facebook Piksel Oluşturma” işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını görsel ve yazılı olacak şekilde paylaşacağız.

  • Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelen sayfanın sol tarafında bulunan Facebook Reklamları” butonuna tıkladıktan sonra açılan menüler içerisinde Pikseller” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Bir Facebook Pikseli Oluşturma 2

  • “Bir Facebook Pikseli Oluşturma” başlığı altında açılan sayfanın alt tarafında yer almakta olan Bir Piksel Oluştur” kutucuğunu işaretleyip işlemlerimize devam ediyoruz.

Bir Facebook Pikseli Oluşturma 3

  • Yaptığımız işlemlerin devamında, İnternet sitesi eylemlerini takip etmek, reklamlarınızda aldığınız sonuçları ölçmek, dönüşümler için reklamları optimize etmek ve yeniden pazarlama için hedef kitleleri hedeflemek amacıyla bir Facebook Pikseli oluşturun.açıklamasının devamında Piksel Adı:kısmında piksel adını belirledikten sonra sayfanın alt tarafında bulunan İleri” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Bir Facebook Pikseli Oluşturma 4

  • “Bir Facebook Pikseli Oluşturma” işlemlerimizin tamamlanmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Pikselinizi oluşturdunuz. Şimdi bir miktar kod ekleyerek çalışmasını sağlayın.şeklinde bir bilgilendime ekranı gelecek.

Bir Facebook Pikseli Oluşturma 5

  • Kod alanıyla alakalı olarak 2 yöntemle bu işlemi halledebileceksiniz:
  • Bir Enstegrasyon veya Etiket Yöneticisi Kullanın
  • “Kodu Kopyalayıp Yapıştırın”
  • Size uygun hangisi ise bu yönde seçiminizi yapıp işlemlerinize devam ederek Bir Facebook Pikseli Oluşturun” adımlarınızı tamamlamış olacaksınız. Bu ekrandan İptal” diyerek çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Facebook Pikseli Oluşturma 6

İyi gezintiler dileriz.

Son Güncelleme 2 Mart 2017 Yazar