Ana Sayfa Destek Facebook’ta Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Facebook’ta Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

0
Facebook’ta Uygulamaya Özel Şifre Nasıl Oluşturulur? (Resimli Anlatım)

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu haline gelen Facebook’ta varolan hesabımızı, günümüzde bir çok internet sitesi üzerine üye olurken veya çeşitli aplikasyonlar için gerekli olan hesabı açarken de kullanabiliyorsunuz. Üye olmak istediğimiz veya kişisel bilgilerimizi tanımlamak istediğimiz platformlarda, tekrar tekrar aynı bilgileri girmek yerine yalnızca Facebook hesabımızla giriş yapmamızı sağlayarak işlemleri oldukça kolaylaştıran bu durum bazen istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Örneğin üçüncü kişiler tarafından oluşturulmuş bir akıllı telefon uygulaması için gerekli olan hesabı açarken, uygulama Facebook hesap verilerimize de erişebildiğinden, Facebook hesabımızın veri güvenliği riske ediliyor.

Bu güvenlik açığının farkına varan Facebook, bu tür can sıkıcı durumların oluşmasını engellemek adına Facebook “Uygulamalara Özel Şifre” metodunu geliştirdi. Bu metod sayesinde farklı platformlara eskiden olduğu gibi Facebook hesabınızla kolay bir şekilde girebilirken, Facebook hesap şifrenizi başka uygulamalar ile paylaşmıyorsunuz.

Biz de bu kapsamda, Facebook hesabınızda Uygulamaya özel şifre oluşturma işlemleri nasıl yapılır?, sizler için derledik.

  • İşlemlerimize Facebook hesabımıza giriş yaparak başlıyoruz. Daha sonra sağ üstte bulunan Ayarlar simgesine tıklayarak, Ayarlar menüsüne giriyoruz.

  • Daha sonra açılan sayfada sağ tarafta bulunan Güvenlik menüsüne tıklıyoruz ve açılan sayfada Uygulama Şifreleri menüsünde bulunan Düzenle linkine tıklıyoruz.

  • Sonraki ekranda ise Uygulama Şifreleri Oluştur butonuna tıklıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Bir sonraki adımda ise şifre oluşturmak istediğimiz uygulamanın adını yazıyoruz ve Şifre Oluştur butonuna tıklıyoruz.

  • Bu işlemlerin ardından Spotify uygulamasına özel olarak oluşturulan şifremiz ile Spotify uygulaması üzerinde yeni bir hesap açmamıza gerek kalmadan ve Facebook hesap şifremizi kullanmadan kolay bir şekilde hesabımıza giriş yapabiliyoruz.

  • Oluşturduğumuz, uygulamaya özel şifrelerimiziise daha sonra aynı ekranlarda bulunan Kaldır butonuna tıklayara, uygulama özel şifresini kaldırabiliyoruz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA