Sony’den, Dünyanın En Hızlı 'SD Kart' Serisi

Dünyaca ünlü teknoloji devi Sony, üretim ve satış politikalarını uzun yıllar başarılı bir şekilde sürdürdüğü optik depolama ürünleri pazarında farklılık yaratabilecek ve bu alandaki birçok sorunu ortadan kaldıracak yeni ürününü tüketicilerin beğenisine sundu. Taşınabilir depolama çözümleri alanında da yeni bir boyut açacak özelliklere sahip olan Sony’nin yeni SD kart serisi aynı zamanda dünyanın en hızlı SD kartları olma özelliğini de taşıyor.

SF G1SF-G serisi olarak, taşınabilir hafıza kartı teknolojisinde değişikliğe giden SONY, yeni SD kart serisinin okuma hızını saniyede 300MB olarak açıkladı. Aynı zamanda saniyede 299MB yazma hızına da sahip olan ürün, çok hızlı şekilde veri aktarabildiği gibi, aynı hızda yeni veri yazma özelliği ile göze çarpıyor. Ürün, yüksek çözünürlükte görüntü kaydı yapabilen kameralarda oldukça üst seviyede bir kullanım konforu sağladığı gibi, aynasız makinalarda ise video aktarımlarında oldukça yüksek derece fark yaratıyor.

SF G232GB, 64GB ve 128GB olmak üzere, şimdilik 3 farklı depolama kapasitesine sahip olarak geliştirilen SF-G serisi kartlar üzerinde ardışık şekilde seri çekim yapılması durumunda bile herhangi bir performans düşüklüğü yaşanmıyor. USB 3.1 standartına uygun olarak geliştirilen ürün, kullanıcıların verilerini kopyalarken harcadıkları zamanı minimum seviyelere indiriyor. Yeni SD kart serisi ile birlikte yeni bir kart okuyucuyu da teknoloji severlerin beğenisine sunan şirket, yeni kart okuyucusu MRW-S1 ile yeni SD kart serisi SF-G’nin fark yaratan yönlerini daha iyi tanıtmayı amaçlıyor.

SF G3Yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesine sahip kullanıcıların yeni gözdesi olacağına kesin gözüyle bakılan Sony SF-G serisi, özellikle 4K video kaydı yapan kullanıcıların ilgisini çekeceği düşünülüyor. Kullanıcılara aynı zamanda kendine özel veri kurtarma yazılımı ile birlikte sunulacağı açıklanan yeni SD kart serisi Sony SF-G’lerin Mart ayı ile birlikte piyasaya giriş yapması beklenilirken, yeni hafıza kartı okuyucu serisi MRW-S1’in ise Nisan ayı başında tüketicilerin beğenisine sunulması bekleniliyor. Ürünler hakkında herhangi bir fiyat bilgisi ise henüz bulunmuyor.