Facebook Messenger üzerinde gizlenmiş mesajlar

Facebook yıllardır sayısız kullanıcısı tarafından kullanılan uygulama vazgeçilmezleri arasında yerini aldı.Facebook uygulamasıyla birlikte Fotoğraf paylaşma, durum bildirme, arkadaş olma, haberleşme ve benzeri  birçok özelliğin içerisinde barındırıyor. Facebook uygulamasına paralel olarak kullandığımız Messenger uygulamamızda facebook uygulaması gibi birçok yeni özelliği ile birlikte facebook destekçisi olmuştur.Messengerin gelmesiyle birlikte bir çok özelligide bizlere kullanma fırsatı sunmuştur. Sayısız kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması olan Messenger Facebook üzerinden iletişim kurmak isteyen kullanıcıların kullandığı bir uygulamadır.Mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü sohbet gibi seçenekleri de sunmaktadır. Facebook’un mesajlaşma servisi olan Messenger’da mesaj silme veya mesaj gizleme özellikleri bulunmaktadır.

Bu makalemizde facebook Messenger hesabımızdaki kimi zaman bilerek kimi zamanda farkında olmadan gizlediğimiz yada arşivlediğimiz mesajlara tekrar nasıl ulaşabiliriz ve istediğimiz mesajları nasıl gizleriz  bunu konuyu  inceleyeceğiz.

Öncelil olarak Messenger üzerinde mesajları nasıl gizleriz aşamalarımızı takip edelim.Bu işlemleri yapabilmemiz için bir tarayıcı üzerinden https://www.facebook.com/ adresinden  facebook hesabımıza giriş sağlayalım.

giriş 1

Girişlerimizi sağladıktan sonra ana sayfamızda Messenger menüsüne tıklayalım.

eee

Karşımıza gelen ekranda sohbet penceremiz açılacaktır. Bu pencereden hangi mesajlaşmamızı gizlemek istiyorsak ismin sonunda yer alan (…) menü bölümüne tıklayalım ve açılan küçük ekranda gizle seçeneğine tıklayalım.

sohbet3

Bu işlemin sonunda mesajımız artık diğer sohbetler arasından ayrılarak gizlenmiş (arşivlenmiş) mesajlar içerisine alınacaktır.

Şimdi ise hep birlikte gizlediğimiz bu mesajı nasıl geri yükleyebiliriz adımlarını takip edelim.

Sohbetler ekranımızda yer alan çark (ayarlar) simgesine tıklayalım.

çark4

Gelen küçük penceremizde gizlenen sohbetler başlığına tıklayalım.

dddd

 

 

Gelen ekranda gizlediğimiz mesajlar olacaktır.Gizledigimiz mesajlarımızı bu ekrandan takip edebiliriz.

gizle5

Kısa bir not olarak ekleyelim Messenger üzerinden gizlemiş olduğumuz konuşmaları görebiliriz faket sadece telefon veya bilgisayar tarayıcısı üzerinden bu görüntülemeyi bize sunmaktadır. Telefonunuzda kullandığımız  Messenger uygulaması üzerinden bu özelliği açmamaktadır.

Peki tüm bu işlemlerden sonra gizlenmiş mesajları geri alabilir miyiz? sorusu aklımızı karıştırmaktadır. Tabi ki Messenger uygulamasında bu olasılıkta mevcut.Gizlemiş olduğumuz bu mesajları tekrar mesajlaşma kutusuna taşıyabilmek için kişiye mesaj atılması gerekmektedir. Mesaj atılması durumunda mesajlaşma geçmişi direkt olarak gelen kutusunda görülecektir. Bu olasılık dışında mesajları geri almak için farklı bir seçenek sunmamaktadır.