Gevey  yurt dışından getirdiğimiz Apple akıllı telefonlar için bir aparat olup. sim etkin değil hatasının çözümü için kullanılan alternatif bir yöntemdir. Tamamen yerli sermayeden oluşan firma bugün amazon.com da da  dünya genelindeki Apple kullanıcılarına hitap etmektedir. Kullanıcıların Gevey’i tercih etme nedenleri ise genellikle. ucuz ve ulaşılır olmasıdır. Gevey’in   çalışma prensibi takılan sim kartın.  IMSI kodunu cihazın satın alındığı ülkedeki bir GSM operatörünün. Kodu gibi göstermek ve bu şekilde sim etkin değil hatasını önlemektir.

Bu kodu dünya üzerindeki GSM  operatörlerinin kendine has bir şekilde sahip olduğu koddur.

Genellikle 7 haneli olan bu kod şu şekilde oluşturuluyor ilk 3 hane ülke kodu. Sonraki 2 hane GSM  operatörünün ülke içindeki kodu ve en son 2 hane de bağımsız değişkenlerdir. Örneğin Türk Telekom’un bir sim kartı için kod dizilimi şu şekildedir. (Türkiye’nin kodu) ,(Türk Telekom’un kodu), xx “28603xx”  şeklindedir.

gevey 2

gevey

yeni bir sim kart tepsisi olarak kullanılan Gevey Chip sim kartı yerleştirip. Ardından üzerini örten bir devre benzeri bir yapı ile geliyor ve sim kartımızı telefonumuza bu yeni aparat ile takıyoruz kurulum kısmı cihazımızın İOS sürümüne göre değişse de yapılan işlemler genellikle benzerlik göstermekte; sim kartımızı Gevey chip’e yerleştirdikten sonra telefonumuza takıyoruz ve bizi kurulum ekranına yönlendiriyorgevey 1

Kurulum ekranında dil seçimini yapıyoruz. ardından gelen ekranda “perfect unclock via ICCID” seçeneğini işaretliyoruz. bunu yaptıktan sonra telefonumuz bizden yeni bir ICCID kodu istiyor. Gevey chip’in kutusundan çıkan ICCID kodunu yazıyoruz. İşlemler tamamlandıktan sonra telefonumuz kullanılacak bir hale geldi.

Böylelikle yurt dışından satın almış olduğumuz Apple cihazımızı. kolayca. ve mümkün olan en hesaplı şekilde atıl durumda kalmaktan kurtarıyoruz.

gevey 3

Benzer SİM  kilidi kaldırma uygulamalarının aksine USSD kodlarını. (*123# gibi) çalıştırmama gibi bir durum söz konusu değildir. Ve cihaz kapanıp açıldığında “sim yok” şeklinde bir hata almazsınız.

Unutmadan söyleyelim Gevey bir pasaport kaydı yöntemi değildir. Ve bu yöntem kesinlikle pasaport kaydı yerine geçmez. Buna dayalı olarak pasaport kaydındaki tek hat ile çalışma sorununa da bir çözüm üretmez.