Ana Sayfa Destek Gevey Chip Nedir Neye Yarar?

Gevey Chip Nedir Neye Yarar?

0

Gevey  yurt dışından getirdiğimiz Apple akıllı telefonlar için bir aparat olup sim etkin değil hatasının çözümü için kullanılan alternatif bir yöntemdir. Tamamen yerli sermayeden oluşan firma bugün amazon.com da da  dünya genelindeki Apple kullanıcılarına hitap etmektedir. Kullanıcıların Gevey’i tercih etme nedenleri ise genellikle ucuz ve ulaşılabilir olmasıdır. Gevey’in   çalışma prensibi takılan sim kartın  IMSI kodunu cihazın satın alındığı ülkedeki bir GSM operatörünün IMSI kodu gibi göstermek ve bu şekilde sim etkin değil hatasını önlemektir.

IMSI kodu dünya üzerindeki GSM  operatörlerinin kendine has bir şekilde sahip olduğu koddur .

Genellikle 7 haneli olan bu kod şu şekilde oluşturulur ilk 3 hane ülke kodu, sonraki 2 hane GSM  operatörünün ülke içindeki kodu ve en son 2 hane de bağımsız değişkenlerdir örneğin Türk Telekom’un bir sim kartı için kod dizilimi şu şekildedir (Türkiye’nin kodu) ,(Türk Telekom’un kodu), xx “28603xx”  şeklindedir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

yeni bir sim kart tepsisi olarak kullanılan Gevey Chip sim kartı yerleştirip ardından üzerini örten bir devre benzeri bir yapı ile geliyor ve sim kartımızı telefonumuza bu yeni aparat ile takıyoruz kurulum kısmı cihazımızın İOS sürümüne göre değişse de yapılan işlemler genellikle benzerlik göstermekte; sim kartımızı Gevey chip’e yerleştirdikten sonra telefonumuza takıyoruz ve bizi kurulum ekranına yönlendiriyor

Kurulum ekranında dil seçimini yapıyoruz, ardından gelen ekranda “perfect unclock via ICCID” seçeneğini işaretliyoruz bunu yaptıktan sonra telefonumuz bizden yeni bir ICCID kodu istiyor Gevey chip’in kutusundan çıkan ICCID kodunu yazıyoruz. İşlemler tamamlandıktan sonra telefonumuz kullanılabilir bir hale geliyor.

Böylelikle yurt dışından satın almış olduğumuz Apple cihazımızı kolayca ve mümkün olan en hesaplı şekilde atıl durumda kalmaktan kurtarıyoruz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Benzer SİM  kilidi kaldırma uygulamalarının aksine USSD kodlarını (*123# gibi) çalıştırmama gibi bir durum söz konusu değildir ve cihaz kapanıp açıldığında “sim yok” şeklinde bir hata almazsınız.

Unutmadan söyleyelim Gevey bir pasaport kaydı yöntemi değildir ve bu yöntem kesinlikle pasaport kaydı yerine geçmez buna dayalı olarak pasaport kaydındaki tek hat ile çalışma sorununa da bir çözüm üretmez.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA